Lifestyle

Pusťte se do pořádného úklidu. Jak na to?

Jednou za čas je potřeba vše doma pořádně uklidit a upravit tak, aby se nám v prostoru lépe žilo.  

Mít doma vždy uklizeno, čisto a připraveno kdykoli přijmout hosty – to je v podstatě nemožné. Dokonalost není cílem minimalismu. Ale minimalismus rozhodně pomáhá udržovat v domácnosti obecný základní pořádek. Proto se pusťte do otírání prachu z kovových stolových podnoží a leštění úchytek, i to je součástí velkého uklízení!

Minimalistická domácnost 

Základní myšlenkou minimalismu je obklopit se v domácnosti co nejmenším počtem věcí. Tedy pouze věcmi, které potřebujete a které jsou pro vás důležité. Samozřejmě je mimořádně snadné udržovat pořádek, pokud máte doma jen několik málo věcí. Tím, že máte jen pár věcí, je mnohem méně postávání kolem, a proto můžete také mnohem rychleji uklízet a udržovat věci v čistotě.  

Díky minimalistickému pořádku a organizaci můžete uklízet a uklízet mnohem rychleji a ušetřit tak spoustu času. Čas, který můžete věnovat důležitějším věcem. Tím, že budete hodně uklízet, si všimnete, že se váš domov stává volnějším a lehčím. Stejně vypadá mnohem uklizeněji, když kolem nestojí, neválejí se a nepovaluje se tolik věcí. Méně věcí také znamená méně námahy.

Krabice a bedny jsou super užitečné pro udržení většího pořádku a také pro přidělení pevných parkovacích míst pro věci. U nás každá krabice a bedna obsahuje předměty, které buď patří k sobě, nebo jsou společné.  Ať už jde o oblečení, pracovní materiály, koníčky nebo jídlo. S pomocí krabic a beden můžete všechny předměty po jejich použití opět úhledně uklidit. Krabice a přepravky se hodí také v dětském pokoji, např. k třídění oblečení a hraček. 

Udržování pořádku 

Pokud nemáte do čeho věci uložit, nemáte mnoho příležitostí věci zase odložit. Snažte se udržovat co nejvíce volných ploch. Začněte s okenními parapety. Všechny je vyčistěte, aby bylo mnohem snazší okna umýt a také pořádně vyvětrat. V kuchyni také není nutné mít kuchyňské náčiní na pracovní desce. Díky tomu máte dostatek prostoru pro vaření, aniž byste museli opět něco odsouvat stranou. Volné plochy se velmi snadno a rychle udržují v čistotě a také vypadají mnohem upraveněji. 

Pokud budete každý den trochu uklízet, snažit se udržovat základní pořádek a trochu uklízet, zůstane vždy čistý a uklizený. Bez větší námahy a bez toho, abyste na to vyplýtvali celou sobotu.