Oblečení

Na zimu do divadla a na ples letí i květinové vzory po babičce

Období, kdy venku poletuje sníh a teploměr klesl pod nulu je zároveň ideální dobou společenských událostí a setkání. Kdy jindy má pár šanci vyjít si zatančit na ples, zajít do divadla, do kina, na večírek. Proto pod zimními kabáty a bundami by měly být schovány nějaké pěkné kousky společenského oblečení jako stvořené pro letošní zimní sezónu. S čím letos ve společnosti určitě nešlápnete vedle?

Dámy, buďte za pány

Chcete-li se ve společnosti blýsknout, pak vězte, že stále in je pánský styl. Pod dlouhý kabát může žena schovat klidně dobře střižený pánský kostým. Podmínkou je, že jí dokonale sedne a vhodně sladí i doplňky. Pak může takto vyrazit třeba na firemní setkání, odpolední, nebo i večerní divadelní představení. Žena nemusí vypadat sexy jenom v šatech. A vzorům se meze nekladou. Zkuste kostky, pruhy, ošklíbat se nemusíte ani na prověřenou kohoutí stopou v menším či větším provedení.

Inspirujte se starými textiliemi

Společenské šaty mohou mít různé podoby. Malou nebo velkou černou toaletou samozřejmě nikdy nic nezkazíte, ale není načase svůj společenský zimní šatník trošku oživit? Možná máte doma dokonalou černou toaletu, která se dá vzít na jakoukoli významnou příležitost, ale není to po pátém nošení už trochu nuda? Pokud máte pocit, že ano, pořiďte si kostým či šaty se vzorem, který nápadně připomíná třeba textilní tapety nebo váš závěs po babičce. Právě tyhle vzory totiž dneska letí. Působí decentně, ale přitom překvapivě živě a svěže.

Heboučký samet na kostýmek

Samet je velmi příjemným materiálem, navíc velmi hřejivým, takže pro zimní období jako stvořeným. Když po něm sáhnete a vyrazíte na ples například v sametových šatech, určitě neuděláte špatné rozhodnutí. Také sametové kalhoty vypadají skvěle a pod péřový kabát můžete obléci klidně i celý sametový kostýmek. Dlužno dodat, že nemusíte oblékat jenom černý nebo hnědý. Nebojte se zeleného, modrého, červeného nebo fialového sametu.