Boty

Zima ještě nekončí – vykročte jí naproti ve sněhulích!

Protože zima ještě nekončí, naopak tuhými mrazy se hlásí o slovo, není na škodu se poohlídnout po nových zimních botách, které vám v šatníku chybí. Nejsou to třeba sněhule? Sněhule alias válenky jsou oblíbené nejen pro svůj hezký design, nýbrž i pro své pohodlí. Delší pobyt na horách s nimi zvládnete lépe než v kozačkách.

Jak vybírat sněhule?

Při výběru sněhulí myslete hlavně na jejich funkčnost. Sněhule alias válenky jsou doplňkem sportovních outfitů, ve kterých vyrazíte na delší zimní procházky a túry, ale pohodlně vám v nich bude i během pochůzek ve městě. Pro co možná největší komfort dbejte na nepromokavost sněhulí. Sněhule by dále měly mít vyšší podrážku pro pohodlnější našlapování a jejich povrch by měl být dobře udržovatelný. Pokud tedy nechcete mít žádnou práci s jejich pravidelným čištěním, vyberte si sněhule s gumovým povrchem, který stačí jen přetřít vlhkým hadříkem. Vnitřek boty by vás měl ohřát i ve velké zimě (nejčastěji s kožešinkou), ale zároveň by měly být boty i prodyšné, ať se vám ve sněhulích zbytečně nepotí nohy. Při výběru promyslete i způsob zavazování boty. Pokud se vám nechce trávit čas zavazováním tkaniček, vyberte si válenky na nazouvání.  Při výběru sněhulí myslete i na to, že si do nich budete chtít vzít ponožky navíc, tudíž je lepší koupit o číslo větší velikost.

Sněhule dnes nabízejí řadu provedení

Protože dnes sněhule nabízejí řadu provedení, můžete si vybrat takové, které nejlépe sednou vašemu stylu oblékání. Zvolit můžete vyšší i nižší variantu. Nižší sněhule jsou určené především pro ženy se silnějšími lýtky. K čemu sněhule nosit? Výborné jsou k zatepleným legínám.Nožka v legínách do sněhulí vklouzne bez sebemenší námahy. Protože jsou legíny obvykle elastické a na nohu přiléhají, nebudou se vám ze sněhulí při chůzi vytahovat.

Dámy, zima ještě nekončí! Pořiďte si sněhule a vykročte jí vstříc, pěkně v suchu a v teple.