Oblečení

Vyrazte do zimy ve slušivém peří

Spousta módních odborníků se shoduje na tom, že české ženy se umí oblékat vkusně, módně a s grácií. Jenom jim ale mnohdy chybí odvaha vystoupit z uniformní šedi a vzít si na sebe výraznější model. Proto často zůstávají u outfitů, které sice vypadají dobře, ale jsou mnohdy hodně až nezdravě střídmé. Bojí se extravagantnějších kreací, někdy jim také výstřelky nedovolí firemní dress kód. Ať už se bojíte nebo nikoli, máme pro vás pár tipů na letošní zimu.

Buďte jako medvěd v péřové bundě

Máte doma velkou péřovku, v níž vypadáte tak trochu jako medvěd? Nebojte se ji vytáhnout, až do konce zimy má tenhle trend zelenou. Sportovní péřové bundy, to je něco, čemu tentokrát módní návrháři skutečně fandí. A nemusíte v téhle bundě chodit jenom na výlety do přírody. S úplným klidem a nenucenou elegancí si je můžete vzít i do práce a do společnosti. A pokud nebude zrovna chodník zmrzlý jako zrcadlo, nebojte se si k bundě klidně vzít i lodičky. V kurzu jsou navíc bundy různých barev včetně pestrých, takže pokud nechcete, určitě nemusíte být za šedou myš. A klidně vyzkoušejte i lesklé materiály. Kromě bund ale letí i péřové kabáty. Do tuhé zimy jsou neocenitelné a vypadají opravdu dobře. Klidně je zkombinujte i s elegantními kozačkami. Takový leskle zlatý nebo stříbrný péřový kabát je skvělým společníkem do letošní zimy v duchu nejžhavějších trendů.

Dlouhé kabáty především pro dlouhonožky

Pokud vám k srdci zrovna nepřirostly péřové orgie, můžete sáhnout po dlouhém kabátě. Jde o nestárnoucí klasiku, která je v letošním roce opět in. Výhodu v tomto směru mají opět ženy vyššího vzrůstu s delšíma nohama. Právě pro ně jsou totiž dlouhé kabáty jako dělané. Jestli vám tedy příroda nadělila nějaký ten centimetr navíc nadprůměr a chcete vypadat elegantně, nebojte se a vyberte si delší kabát. Fantazii se meze nekladou, letí různé materiály i jejich vzájemné kombinace – třeba matného s lesklým. Nebojte se ani nápaditých vzorů, ale když už po nich sáhnete, přizpůsobte tomu zbytek svého outfitu – kabelka, boty, čepice, šála rukavice by měly být střízlivější, aby nepřebily celkový dojem.