Módní trendy

Jak vypadat elegantně i s kily navíc? Zkuste oversized kousky

Máte nějaké kilo navíc, a přesto byste rády byly módní a šik? Naštěstí už spousta módních návrhářů a výrobců vychází vstříc normálním ženám, boubelkám krev a mléko, které si nelámou hlavu s tím, že se jejich míry nevyrovnají těm modelkovským. Vesele si žijí svůj život a jsou spokojené se svým tělem v takové podobě, v jaké jim ho příroda nadělila. I ony si zaslouží hezké a slušivé oblečení. Co jim módní průmysl chystá?

Nesmíte vypadat jako bezdomovec

Pro baculatější ženy se hodí oversized style, který skryje nějaký ten faldík. Ovšem stále častěji po těchto kouscích sahají i ženy štíhlé, jednoduše proto, že jde o velmi pohodlnou a příjemnou módu, ve které se nemusí bát se někde posadit. Nic se vám nikde neroztrhne, všechno je velké a pohodlné. Je ale třeba umět tyto kousky vzájemně kombinovat, abyste více než co jiného nepřipomínala jeden velký beztvarý pytel. Ne vše se dá vzít ke všemu. Když si vezmete oversized plandající košili a k tomu pytlovité oversized kalhoty s rozkrokem u kolen, budete vypadat jako bezdomovec a veškerá elegance je tatam. Pakliže ale velkou košili doplníte upnutými jednobarevnými džínami, máte jednoznačně bod, protože se v módě vyznáte.

K volnému vršku se hodí upnutý spodek

Vzhledem k tomu, že oversized jsou většinou hlavně horní díly oblečení, tedy svetry, košile, bundy, saka, potom je třeba k nim vybírat upnutější dolní protějšky. K široké haleně skvěle padne pouzdrová úzká sukně, nebo slim kalhoty přesně kopírující siluetu vašich nohou. Ovšem boubelky s větší nadváhou by si měly dát pozor na elastické kalhoty. Pokud mají třeba hodně široká stehna či lýtka, nemusí to vypadat dobře. Jejich siluetě lépe prospěje, sáhnou-li ke klasickým rovným kalhotám s vysokým pasem. Tak budou vypadat štíhlejší. Pouzdrové sukně tmavé barvy v kombinaci s tělovými punčochami se ale bát nemusí. Tmavá opticky zužuje a decentní barva punčoch nezdůrazňuje žádné nedostatky.