Lifestyle

Jak vyčistit fleky od vína z oblečení?

Setkali jsme se s tím snad všichni – trávíme čas například s přáteli v oblíbeném baru u sklenky červeného vína nebo se s vínem snažíme přežít klasickou rodinnou oslavu, které nemáme zrovna moc v lásce. Někdy je to způsobeno neopatrností, někdy náhodou, jindy opilým stavem – vylijeme si víno na své oblečení, co máme na sobě. Skvrny konkrétně od červeného vína jdou velmi špatně pryč. Mnohdy na oblečení zkoušíme dát opravdu všechno, ale častokrát se jen stává, že se octneme v situaci, kdy daný flek ještě více rozetřeme a poškodíme tak naprosto celou naši oblíbenou halenku. Bohužel se to stává, ale nemusí se to už stávat tak často, pokud se rozhodneme hledat nějaké tipy, díky kterým se nám košili nebo jiný druh oblečení podaří zachránit. Co tedy účinně pomáhá v boji proti červeným skvrnám od vína?

• Sůl, citron a studená voda

Recept našich babiček zní samozřejmě jasně – nejúčinněji se skvrn od vína zbavíme tak, že si hned po daném incidentu s vínem namočíme košili do studené vody. Následně skvrnu pokápneme citronem a zasypeme solí. Necháme tuto směs na dané oblečení či věci působit zhruba dvě hodiny, pokud necháme déle, nic se samozřejmě nestane a efekt bude ještě lepší. Pak už jen vše opět umyjeme a můžeme se radovat z košile beze skvrn! Popřípadě můžeme oblečení ještě hodit i do pračky, pokud by se vám efekt nezdál být tak skvělý, jak jste očekávali.

• I chemické přípravky pomáhají

Pokud se vám unikátní sůl neosvědčila, samozřejmě můžete přejít i k té chemické variantě. Efektivně skvrny čistí například žlučové mýdlo, které v obchodech seženete za pár korun. Mýdlo si naneste na skvrnu a pak ručně oblečení vyperte. Dalších tipů je plný internet, proto neváhejte, a pokud se vám dané tipy neosvědčí (což by se nemělo stát), tak se zaměřte ještě na jiné tipy. O čistění skvrn je však napsáno také řada publikací, proto si třeba i počtěte.