Lifestyle

Účesy na ples

Je to tak, plesová sezóna se nám rozjela. Čekají vás plesy s vaším partnerem nebo jen příjemná noc s kamarádkami?

Tak či tak je třeba se společensky upravit a k tomu neodmyslitelně patří i společenský účes.

Nemusíte se bát, že máte krátké či příliš dlouhé vlasy, kouzlit se dá opravdu s jakýmikoli vlasy. Stačí mít trošku fantazie. Inspiraci můžete čerpat na internetu nebo na kanálu YouTube, kde máte mnohdy i přímo ukázáno, jak docílit konkrétního účesu.

Kadeřnice

Pakliže vám nevadí dát nějaký finanční obnos pro váš profesionální vzhled, můžete se objednat ke kadeřnici, která na plesy běžně češe a upravuje. Pak si můžete vymyslet jakýkoli účes a slečna či paní se bude snažit vaší představě vyhovět.

Kamarádka

Výhodou takové kadeřnice je, že to máte bez práce a starostí. Naopak, nechce-li se vám utrácet za kadeřnici, máte další možnost a tou je nějaká kamarádka, o které víte, že hezky upravuje vlasy. Je dost pravděpodobné, že si za práci žádné peníze nevezme a ještě spolu můžete jít klidně na plánovaný ples.

Rodina

Pakliže váš přítel či partner nefunguje na principu – překvapení. Za hodinu buď připravená, jde se totiž na ples. Tak můžete poprosit maminku, sestru, tetu nebo sestřenici. Kohokoli z rodiny, o kom víte, že je šikovný. Nemůže to být zase tak složité, zejména když z internetu víte návod a postup.

Jak zvolit účes?

No, to je na vás. Ale pár tipů prozradit můžeme

  • vždy jednejte tak, abyste se cítila svá
  • nejde o to, zda se budete líbit ostatním, účes se musí líbit vám
  • měl by být utvořen adekvátně k šatům
  • pakliže je ples tematicky zaměřený jako například retro, Francie či Benátský karneval, určitě zase účes uzpůsobit danému stylu
  • máte-li dlouhé vlasy, je hezké, když je alespoň z části necháte přirozeně rozpuštěné ať již s vlnovkami, prstýnky nebo rovné
  • při dlouhých vlasech využijte, aby podtrhly vaše šaty
  • jste-li majitelka krátkých střihů, měl by účes podtrhnout váš obličej

Je vůbec nutné vymýšlet účes?

Nutné, to opravdu není, ale patří k tak zvaným nepsaných pravidlům etikety. Ale pokud máte své vlasy již od přírody krásné, nemusíte s nimi dělat vůbec nic. Občas ta přirozená krása vypadá mnohem lépe než strojená.