Lifestyle

Tapeta v koupelně? Interiér lze pojmout všelijak

Když se vysloví slovo tapeta, mnoho z nás si představí předpotopní pokojíček někde v maloměstě u tety. Zkuste tento stereotypní obraz na chvíli vyměnit za nové pojetí známého pojmu, a najednou máte možnosti, o kterých se vám ani nesnilo.

Když se zamyslíte nad tím, co si přejete

Klasické obchodní domy nám nabízejí pojetí koupelny v poněkud nudném hávu. Většinou zde máme obklady, mezi kterými je široká spára. Tu budete po zbytek života neúnavně čistit, ačkoliv se vám to nikdy zcela nepodaří. Stejně tak se zřejmě dozvíte, že garnýže a záclona do koupelny nepatří. Jako by v prostoru měl trávit své chvilky odpočinku snad někdo úplně jiný, než jste vy. Zkuste se pořádně zamyslet nad tím, co si skutečně přejete. Najednou zjistíte, že i vaše přání jsou splnitelná.

Tapeta? Ano, a klidně i za vanou

Když si do místnosti povoláte volně stojící vanu, není problém na celou stěnu okolo ní použít velkoformátový tisk v podobě voděodolné tapety. Najednou se tak můžete ocitnout v džungli, u moře, nebo třeba na Bali. Květinové motivy, mraky, prostě cokoliv, co vám dodává pocit lehkosti a odpočinku. Nebojte se představit si, jak by různé tapety vypadaly přímo u vás doma. Pokud se na stávající povrch nanesou alespoň dvě penetrace, je tapetování skutečnou hračkou.

Co bude třeba změnit?

Jaké barvy jsou na tapetě obsaženy? Korespondují s nábytkem, který již v koupelně máte? Nebo budete svůj sen dotahovat do posledního detailu? Budete měnit také dekorativní látky či bytový textil v podobě koupelnových předložek, ručníků a osušek? Ve stylové koupelně se vám tak podaří navodit pocit skutečného odpočinku, po kterém jste tak dlouho toužili. Nyní už je na čase, abyste si dali koupel a vychutnali si pobyt v klidu a pohodě.

Tapeta v koupelně je možná, dokonce jich existuje celá řada. Umíte si něco takového představit i u vás? Máte nějaký vysněný potisk?