Boty

Starým teniskám nikdy neodzvoní! Vytvořte z nich nové trendy

Většinou, když už máme kupu oblečení, které nevyužijeme, se snažíme o to, abychom je aspoň prodali za pakatel. Chceme si přece koupit nějakou skvělou jinou věc, proto se rozhodneme prodat staré kousky, aniž bychom se pokusili z nich vytvořit něco nového a elegantního. Ostatně se tato situace netýká jenom oblečení či doplňků, ale většinou také obuvi. Škoda, že se vždy rozhodneme obuv prodat nebo vyhodit, aniž bychom se snažili z těch starých ochozených kousků udělat nějakou novinku, kterou jen tak někdo nemá.

Pokud nenosíme například tenisky, jde s nimi provést hned několik věcí. Samozřejmě pokud jsou ochozené a podrážka je prasknutá a pomalu si šlapeme patami na holý beton, už se s nimi nejspíše nedá nic dělat, proto je vyhodíme. Pakliže je však nenosíme například kvůli tomu, že jsou špinavé nebo že už se nám zkrátka nelíbí, nemusíme je ani vyhazovat, ani prodávat, ale můžeme z nich vykouzlit unikátní obuv, kterou jen tak někdo nemá!

Barvičky, barvičky, barvičky!

Aktuálně se nosí třeba barevné boty, proto si je pojďme udělat i z takových starších kousků, které nenosíme. Nejvhodnější jsou samozřejmě tenisky, z nichž si vyndáme tkaničky. Přichystáme si řadu oblíbených fix a začneme jimi pokreslovat tenisky. Záleží na nás, jak se rozhodneme je nabarvit, fantazii se rozhodně meze nekladou a v tomto případě je dokonce fantazie nutným předpokladem pro tvorbu aktuálních tenisek. Pak pomocí odličovače nebo alpy pomalu nanášíme kapky na boty. Fixy se nám najednou začnou rozpouštět a tvoří absolutně fantasticky barevnou obuv, kterou jen tak někde neženeme!

Po zaschnutí nám barva krásně drží i během deštivých dní. Pakliže se je rozhodneme prát v pračce, tak pouze samostatně, protože by se nám mohlo zbarvit i jiné oblečení, které k botám přidáme. Ovšem fixy a barvení jsou vždy taková ta záchrana, která nás vždy zachrání před tím, abychom boty vyhodili, aniž bychom je stoprocentně využili.