Doplňky

Sluneční brýle vždy po ruce aneb chraňte své oči

Proč je tak důležité vybrat správné sluneční brýle a také je ale nosit?

Velmi důležitá otázka. Nejen, že je to skvělý módní doplněk, který můžete sladit s vlasy, kabelkou, či oblíbeným topem, ale je to hlavně doplněk, který vám může zachránit zrak.

Sluneční brýle nás mají chránit před silným slunečním zářením. Než si však vyberete první, které vám padnou do oka, je třeba se ujistit, že mají správný ochranný faktor. Mnoho těchto šik doplňků se vydávají za kvalitní, ale když byste se přes ně dívali dámy do slunce, mohli byste si velmi ublížit.

Dalším důležitým faktorem pro rozhodnutí je pohodlnost. Nikdy by vás brýle neměly nikde tlačit, škrábat, bolet či vám nijak zavazet. Je to paradox, ale správné brýle jsou ty, které občas hledáte, aniž byste si uvědomili, že je máte nasazené nebo na hlavě ve vlasech. Ano – to se občas stane.

  • pakliže se přesvědčíte, že míra propustnosti je správná na tolik, že vás nemusí trápit to, jak moc sluníčko aktuálně pálí – jsou to ty pravé
  • rozhodně si brýle vždy vyzkoušejte, než si je bezmyšlenkovitě zakoupíte
  • hodně dbejte na feeling, pokud se v nich necítíte, jen by vás to rozčilovalo a nakonec byste je ani nenosily
  • další důležitou radou je, že po nasazení, byste se neměli dotýkat řasami sklíček

Jenomže jak zjistíte tu správnou kategorii propustnosti?

Rozlišují se tak zvanými body od 0 do 4. Čím je číslice vyšší, tím by barva sklíček měla být tmavší – což zapříčiňuje menší propustnost a větší ochranu očí před zářením.

Existuje nějaká zlatá střední cesta?

Určitě ano. Nejčastěji prodávaným číslem je 3ka. Toto kategorické označení je vhodné jak na pláž u moře, rybníka nebo rovnou na hory.

Parťák na celý život

Je jasné, že člověk za život pár brýlí prostřídá. Buď ty současné nevyhovují, nesluší nebo je zkrátka člověk ztratí nebo si rozbije. To se stává i vám dámy že ano?

To vůbec nevadí. Důležité však je – mít je stále po ruce. V kabelce, v autě kdekoli to jen jde. Protože nikdy nevíte, co se stane, kde se naskytnete, či jak se počasí může změnit. A to zejména teď o letních prázdninách. Chvíli sluníčko peče jako blázen a najednou zajde za mraky a ochladí se.

Chraňte svůj zrak.