Doplňky

Sluneční brýle vybírejte podle tvaru vašeho obličeje

Sluneční brýle jsou módním doplňkem, který dotváří každý jeden outfit. Je ale pravdou, že mluvíme stále o ochraně našeho zraku, který během léta čelí náporu slunečního nebezpečného záření. Při výběru se tak především dívejte na UV ochranu, ale ani design brýlí neopomeňte. Přece jenom vám musí slušet, jinak byste je nenosili. Rozhodující je při výběru tvar obličeje. 

Stejně jako při výběru džínů je rozhodující postava, u slunečních brýlí zase rozhoduje právě obličej. Dnes rozlišujeme rovnou čtyři typy obličeje, a to kulatý, hranatý, oválný a obličej srdcovitého tvaru. Kterému sluší co? 

Hranatý obličej si zaslouží kulaté brýle 

Jste majitelkou hranatého obličeje? Pak je zapotřebí ostré rysy něčím rozbít. A nejlépe uděláte, pokud sáhnete po naprostém opaku čili po kulatých modelech. Vhodné jsou také bezobroučkové kousky nebo verze s asymetrickým tvarováním. 

Kulatý rozbíjíme hranatými tvary 

U kulatého obličeje je to zase naprosto naopak. Kulatý obličej není dobré podporovat v jeho kulatosti stejně tvarovanými brýlemi, naopak vsaďte na hranaté modely, které onu kulatost příjemně rozbíjí. Vaším úkolem je proporce vkusně rozbít, nikoliv obličej jenom nafouknout. 

Oválný obličej je univerzální 

Že jste majitelkou spíše oválného obličeje? Pak jste vyhrála v pomyslné loterii. Právě oválný obličej je naprosto univerzální a sedí mu prakticky všechny kousky, na které v obchodech narazíte. Nemusíte se řídit žádnými omezeními, v ničem nebudete vypadat špatně. S klidným svědomím tak upusťte uzdu své fantazii. 

Srdcovitý tvar a kulaté tvary 

Na závěr zmíníme trochu netradiční tvar obličeje, kterým je srdce. Hodí se k němu především kulaté brýle, respektive brýle, které mají kulatá skla. Naopak vhodné nejsou atypické modely. 


Warning: Undefined array key "data_tabs" in /data/web/virtuals/152386/virtual/www/domains/alexia.cz/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 43