Oblečení

Satén

Tento materiál ženy dělí na dva odlišné tábory. Některé jej prostě milují a nedají na něj dopustit a jiné o něm nechtějí ani slyšet natož jej obléknout. Satén byl jak na výsluní, kdy jeho nošení byl znak luxusu a bohatství a také byl i velice zavrhovaný a byla spíše ostuda jej nosit.

Dnes se stále stává modernější. Ne každý si jej může dovolit nosit, protože odhalí každičkou nedokonalost postavy. Také není zrovna moc praktický, díky své mačkavosti a jemnosti. Ale i přes tyto aspekty si opět získává čestné místo v našich skříních.

Nebojte se ho

I přesto, že satén dokáže odhalit každou nedokonalost těla, není třeba se ho bát. Aby byl satén spíše vaší ozdobou, než módním prohřeškem je třeba zvolit správný střih šatů či kostýmků. Nebo kombinaci této látky například s krajkou. Ta dodá už tak luxusnímu saténu ještě zajímavější a jemný vzhled.

Satén působí velice slavnostně, proto šaty z tohoto materiálu nejsou na běžné nošení příliš vhodné. Pokud si ale z této látky pořídíte třeba jen top či halenku, nemusíte se obávat je obléknout téměř na každou příležitost.

Jak o něj pečovat

Pokud si nějaký módní kousek z tohoto materiálu pořídíte, je třeba o něj pečovat. Jedná se o velice jemnou látku. Proto praní v pračce nepřichází v úvahu. Tyto kousky perte pouze ve vlažné vody, a to ručně v kombinaci s jemným pracím prostředkem. Vůbec vás nesmí napadnout oblečení ze saténu dát do sušičky. Sušení se doporučuje pouze samovolně. Vyhněte se připínání kolíčkem na prádlo, ta by totiž po sobě zanechala vtlačené otisky.