Doplňky

Oslním ještě s masivními šperky?

Milovnice šperků si v současné době lámou hlavu nad tím, jestli ještě oslní s masivními šperky. Přece jenom jsou to šperky, které se nosily před rokem a které už jsou nahrazeny jinými, méně masivními doplňky. Pokud bychom se měli podívat na aktuální trendy, zmínili bychom minimalistické náhrdelníky nebo šperky značky Pandora, jež udávají styl. O masivních špercích by nepadla ani zmínka. To však neznamená, že všechny masivní šperky musíte vyhodit.

Masivní šperky byly ještě nedávno obrovským hitem. Prodávaly se ve všech obchodech s oblečením a bižuterií za šílené ceny, proto většina žen si své masivní šperky objednávala z internetu (konkrétně z Číny) za zlomek ceny. Masivní barevné šperky se nosily skutečně ke všemu. Oblíbené byly zejména perličkové náhrdelníky nebo masivní kamínkové šperky, jež vždy zaujaly na první pohled.

Bohužel doba, kdy by se hojně nosily masivní šperky, je pryč. S některými kousky však zaujmete.

Jaké kousky si ponechat ve šperkovnici?

Není třeba s zbavovat všech masivních šperků. Moderní jsou zejména dlouhé až pod prsa sahající náhrdelníky, které se nejčastěji kombinují s hlubokými výstřihy. Ve šperkovnicích si ponechejte i perličkové náhrdelníky, jež jsou stále elegantně masivní a hodí se zejména k šatům. Co se týče masivních prstenů a náramků, ty si ponechejte všechny. Ty jsou to jediné, co je stále stylové a šik (plus vyjmenované typy náhrdelníků).

Jaké kousky vyhodit ze šperkovnice?

Bohužel mnohé ženy mají plné šperkovnice barevných náhrdelníků, které dnes působí spíše kýčovitě, než stylově. Dříve to byl obrovský hit, ale nyní jsou barevné masivní náhrdelníky krokem vedle, za který vás odsoudí každá módní policie.

S masivními barevnými náhrdelníky však nevyhazujte masivní náušnice. Pokud jsou se střapci, jsou nadmíru stylové. Co však moderní už není, tak jsou masivní kamenné náušnice fosforových barev.