Doplňky

Jak hravě vyčistit zašlé stříbro

Doplňky jsou součástí outfitu, o tom není pochyb ani sporu. V případě, že patříte k lidem, kteří milují stříbro místo zlata, pak vás určitě mrzí, že stříbro při dlouhodobém používání zachází, je špinavé. Naštěstí pokud se nejedná o bižuterii, která vám po častém a pravidelném používání začíná rezivět, lze se zašlým stříbrem něco dělat. Lze ho naštěstí vyčistit, a to rovnou několika způsoby. Víte, jak ho hravě vyčistíte? 

Ať už chcete vyčistit stříbrné doplňky nebo stříbrné příbory objevené na půdě po babičce, poradíme vám, jak hravě na jejich čištění. Uvidíte, že po chvíli bude i zašlé stříbro jako nové.  

Na zašlé stříbro se zubní pastou 

Skvělým pomocníkem vám bude obyčejná zubní pasta, kterou obvykle máte po ruce nebo v domácnosti. Jedná se o nepostradatelný prostředek nejen pro zdravý a bílý úsměv, ale také pro čištění stříbra. Zubní pasta totiž obsahuje látky, které šperky zbaví snadno nečistot. Stačí nanést na hadřík (ideálně flanelový hadřík) malé množství pasty a jednotlivé šperky v něm očistit. Můžete samozřejmě použít i zubní kartáček, abyste se dostali i do nejmenších spárů šperků.  

Na zašlé stříbro s octem i citronovou šťávou 

Nemusíte si pořizovat žádné speciální čistící prostředky na šperky, stačí vám jen to, co máte v domácnosti. To ostatně dokazuje i další tip, který přinášíme. Na zašlé stříbro totiž efektivně funguje také ocet nebo citronová šťáva. Stačí do citronové šťávy nebo octa jenom ponořit jednotlivé šperky a vyčkat. Odborníci doporučují obě suroviny smíchat, aby nedocházelo k narušení povrchu stříbra. Po patnácti minutách ve směsi pak stříbro vytáhněte a dokonale usušte.  

S jedlou sodou proti zašlému stříbru 

Na zašlé stříbro efektivně funguje pasta z jedlé sody. Jedná se o univerzální čistící prostředek, který opět najdete i ve své domácnosti. Pastu si snadno připravíte z jedlé sody a vlažné vody.