Kosmetika

Jak docílit dokonalých vln?

Ženy chtějí vypadat na první pohled oslnivě a krásně. Proto se denně snaží o nádhernou visáž. Dokážou vstát i o hodinu dříve jenom proto, aby se dokonale nalíčily a aby vypadaly takzvaně „k světu“. Jenže někdy jim dokonalou visáž kazí vlasy, které ne a ne zkrotit. Většinou pomůže žehlička na vlasy, které si vlasy dokonale podmaní, ale co když nemáte zájem o rovné vlasy a chcete raději vlny? Poradíme vám, jak snadno a rychle docílíte dokonalých vln.

Na vlny se nejčastěji používá kulma, jenomže s kulmou neumí zacházet každá žena. Většinou nám kulma jen spálí prsty a následně vlasy, neudělá nám perfektní vlny. Ideální je, když si přes noc na vlasy aplikujete gumové natáčky, které vám do rána udělají nádhernou, dech beroucí hřívu. Co však dělat, když potřebujete mít vlny hotové do dvou hodin?

Když máte mokré vlasy

Pokud si umýváte vlasy, můžete si poradit i elektrických pomůcek. Stačí, když si jednotlivé pramínky vlasů smotáte a následně si je zamotáte do malinkých drdolů. Když vám vlasy uschnou, drdoly rozpustíte a dosáhnete perfektních vln, které vydrží i celý den.

Jestli vám vlasy schnou pomalu, můžete si pomoct fénem. S jeho pomocí si vlasy vysušíte a drdoly rychleji udělají vlny.

Žehlička je pomocník na všechno

Jestliže si své vlasy nestíháte umýt, sáhněte po žehličce. To je pomocník na všechno. Vlasy dokáže nejen narovnat, ale i zavlnit. Je to však krapet pracné.

Na vlny potřebujete nejlépe kulatější žehličku, na níž budete pomalu obtáčet jednotlivé pramínky vlasů. Doporučujeme každý pramínek jemně nastříkat lakem, ať vlny nesplihnou, než si dotočíte zbytek vlasů.

Přístroje, které berou dech

Jelikož žijeme v moderní době, můžeme si zakoupit i takové elektrické pomocníky, kteří nám vlnky udělají doslova do pár vteřin. Stačí zapátrat na internetu, najdete mnoho zajímavých pomocníků, které sice nejsou nejlevnější, ale které svou visáží i rychlostí berou dech.