Lifestyle

Antibiotika nemusí být jen z lékárny

Období různých nachlazení je v plném proudu. Ne všichni z nás milují návštěvy u lékaře a užívání antibiotik. Lidé se stále častěji vrací k přírodní medicíně, což je jen dobře. Je pravda, že občas to se to bez antibiotik nemusí obejít, ale pokud nejsou nutné zkuste pár darů přírody. Ty vám můžou různé neduhy snadno zahnat.

Jaké suroviny to jsou?

Zázvor

Přesto, že se jedná o exotickou rostlinu, v dnešní době ji najdete v jakémkoliv supermarketu bez sebemenšího problému. Zázvor je dobré používat, i když zrovna nejste nemocní. Zázvor dokáže bojovat s vysokým krevním tlakem a zpevňuje kosti. Má velice kladné účinky i na zažívací ústrojí, bojuje s nevolností. Při nachlazení je velice vhodný sirup, nebo si jej trochu nastrouhat přímo do čaje. Jeho protizánětlivé účinky dokáží dělat zázraky.

Rýmovník

Tato rostlina se stává součástí pomalu každé domácnosti. Stačí si z ní utrhnout lístek a k němu jen přičichávat či namazat si šťávou z lístku místo pod nosem. Dokáže snadno uvolnit rýmu, což ocení hlavně malé děti, které si nerady kapu do nosu. Kdo už je zkušenější, může si vytvořit z listů mast, kterou se potírá hrudník nebo také sirup do čaje.

Cibule

Cibuli najde doma snad úplně každý. Málo kdo o ní ale ví, že má léčebné účinky. Pokud si teď říkáte, že ji dáváte prakticky do každého jídla, takže její léčebnou sílu užíváte každý den, tak se mýlíte. Cibule tepelnou úpravou své léčebné účinky ztrácí. Proto je třeba konzumovat ji syrovou. Užívejte ji pří léčbě dýchacích cest.