Lifestyle

4 rady, jak v zimě nepřibrat

Na jaře nebo v létě jde hubnutí samo. Zima je ale pro mnohé z nás spíš obdobím přibírání. Chladné počasí ani krátké dny k aktivitě příliš nevybízejí. Není divu, že raději místo cvičení zůstaneme doma pod dekou s balíčkem chipsů. S příchodem jara toho pak ale často litujeme. Přinášíme proto pár tipů, jak v zimě nepřibrat!

Saláty vyměňte za polévku

Hubnutí a přibírání se vždy točí okolo jídla. Někteří z nás jí celý rok víceméně stejně. Saláty a smoothie bychom ale v zimě měli posunout spíš na druhou kolej. Naše tělo v zimě potřebuje hlavně jídlo, které ho zahřeje. Ideální jsou například zeleninové polévky. Nebojme se zařadit i luštěniny, které nás zasytí a dodají nám potřebné živiny! Chipsy nahraďme třeba na sucho praženými oříšky.

Hurá na lyže!

Zatímco léto ke sportování přímo vybízí, se zimou už je to horší. Málokomu se chce v mrazech běhat nebo jezdit na kole. Pokud nám to zdraví umožní, měli bychom proto vsadit na zimní sporty. Běžkování nebo bruslení na kluzištích pro nás bude příjemnou změnou. Podobně kouzelné můžou být i pravidelní procházky zasněženou krajinou. Stačí se jen teple obléct!  

Odpočívejte!

V zimě býváme často unavení a ospalí. Své tělo bychom měli vždy poslouchat a snažit se mu ulevit. Dopřejme si relaxaci i pravidelný spánek. Podpoříme tím i náš metabolismus! Spát bychom měli ideálně osm hodin denně. Před tím, než usneme, je dobré z místnosti odstranit veškerou elektroniku. Spánek poté bude ničím nerušený.

Slyšeli jste o kryolipolýze?

Někdy se nám hubnutí nedaří a náš metabolismus nepracuje podle představ. Elegantním řešením je návštěva specialistů na dermatologii. Odborníci z kliniky Mediestetik pracují například s přístrojem Zeltiq CoolSculpting. Díky bezbolestné kryolipolýze se můžeme zbavit nadbytečného tuku z problematických partií.  Výsledek uvidíme ihned po ošetření. Specialisté umí odstát tuk například z bříška, boků i hýždí.