Lifestyle

Žárlivost aneb tenký led vztahu

Je naprosto zřejmé, že čas od času se nějaké té žárlivé chvilce nevyhnete. Důležité je, uvědomit si proč, na koho a z jakého důvodu žárlíte.

Proč mám ten pocit

Toť otázka. Důvody mohou být nejrůznějšího charakteru.

 1. Obvykle se žárlivost dostavuje, pokud je váš partner dlouhodobě pryč nebo často služebně cestuje například do zahraničí. Ozve se vám a sdělí, jak si to tam napříč náročnosti užívá, a vy se staráte o domácnost a bez něj vás svět nebaví. Taková situace může být částečně žárlivost a částečně malinká závist.
 2. Další možností je, že váš přítel/manžel si neustále s někým píše přes mobil či počítač a potutelně se u toho usmívá. Může to být kamarád ale také nějaká slečna. Bohužel takové věci se stávají a ženy pak z toho vyvozují ukvapené závěry.
 3. Horší typem žárlivosti je, když si žena nechce přiznat, že v jejich vztahu je problém. Žena smí chodit do klubů a drinky s kamarádkami, ale muže by nejraději měla stále pod dohledem a nikam ho nepouštěla. To už je opravdu velká žárlivost, která rozhodně není zdravá. A měla by se začít včas řešit. Panický strach ze ztráty partnera na vašem pevném vztahu nic nepřidá.
 4. Zdravá žárlivost pak může soužití partnerů ještě více utužit. Ptáte se jak? Představte si situaci. Večeříte v restauraci a odskočíte si na toaletu. Po cestě se na vás usměje velmi šarmantní muž nebo zkrátka jen zachytíte signál, že se někomu dalšímu líbíte. V momentě, kdy váš milý signál zachytí a dá vám to najevo jakýmkoli způsobem. Trošičku žárlí a dává vám tím najevo, že mu nejste lhostejná. Záleží mu na vás. A funguje to i obráceně. Také můžete žárlit na opilou dívku, která se kolem něj příliš často „ochomýtá“ například v klubu. Tím signalizujete, že ho máte ráda a je zkrátka váš.

Na koho vlastně opravdu žárlím

Tento pocit má nepřeberné množství podob Například

 • jeho rodiče
 • přátelé
 • bývalá přítelkyně, manželka
 • práce, kolegové z práce, služební cesty
 • jeho domácího mazlíčka, protože se mu věnuje více, než vám
 • na jeho kulinářské či jiné dovednosti (je zkrátka ve všem lepší než vy, to ale neznáme, že vy nic neumíte)
 • dívky či ženy, které mu věnují více pozornosti, než byste chtěla
 • konverzace a podezřelé sms, při kterých se tak hezky usmívá
 • dalo by se vymyslet mnoho

Z jakého důvodu/ mám pádný důvod?

Potká to každého, kdo kdy miloval. Pamatujte, že ve vztahu je nejdůležitější mluvit, mluvit a mluvit. Otevřeně se ho na vzniklé situace zeptejte. Pokud bude protivný a nebude chtít mluvit, asi něco skrývá.

Pakliže vám vše vysvětlí nebo ukáže, nemáte se čeho bát.

Pokud nemáte jasné a opravdové důkazy, nikdy nevyvozujte ukvapené závěry. Občas opravdu není všechno tak, jak se na první pohled zdá.