Lifestyle

Výhody nízkoenergetických domů, o kterých možná nevíte

Hlavním důvodem, proč si někdo pořídí nízkoenergetický dům, je úspora financí za platby energií. Stavba nízkoenergetického domu navíc může být velmi rychlá, zejména nízkoenergetický dům na klíč tuto možnost nabízí. Vzhledem k tomu se můžete nastěhovat poměrně rychle od zadání zakázky na stavbu domu. A peníze za energie vám vyšší pořizovací cenu vynahradí. Pokud chcete snížit svou uhlíkovou stopu, jsou právě nízkoenergetické domy skvělým způsobem, jak na to.

Levnější pojištění

Možná víte o tom, že to, kolik budete nakonec platit za pojištění domu, se odvíjí na základě takových faktorů, jako je velikost nemovitosti a přilehlého majetku, vlastnictví bezpečnostních systému, blízkost jezer, řek a další. Spousta lidí ale už zapomíná na to, že také energetická náročnost vaší nemovitosti významně promluví do výsledné ceny za pojištění. Čím méně energeticky náročný dům je, tím je pojištění levnější.

Větší pohodlí

Pokud patříte mezi lidi, kteří si chtějí doma odpočinout, a ne neustále něco zařizovat, nízkoenergetický dům je právě pro vás. Pokud je totiž dům energeticky neúčinný, mohou se uvnitř něj projevovat také náhle změny počasí, jako jsou prudké poklesy teplot. Může chvíli trvat, než dům vytopíte na požadovanou teplotu. U energeticky účinných domů se vám toto nestane. Ty budou držet teplo uvnitř poměrně dlouho, takže se případným změnám teplot dokážete přizpůsobit.

Lepší kvalita vzduchu

Pokud je dům energeticky účinný, pak bude své systémy vytápění a chlazení používat méně často. Díky tomu můžete dosáhnout lepší kvality vzduchu uvnitř domu, což je skvělou zprávou pro astmatiky nebo alergiky. Množství škodlivých látek ve vzduchu se totiž snižuje – to prospívá taktéž životnímu prostředí. Zlepšení kvality vzduchu prospívá obecně zdraví každého, vás i vašich dětí (i když se u vás žádná onemocnění respiračního původu neobjevila).