Lifestyle

Vůně exotických dálek. Kam se vydáte nejdříve?

Exotická dovolená je nezapomenutelným zážitkem plným nových kultur, přírodních krás a dobrodružství. Jestli uvažujete o tom sbalit kufr a vyrazit někam hodně daleko, máme pro vás dva tipy na místa, kde se můžete i v zimě ohřát, projít se po památkách nebo se rovnou i koupat v moři.

Turisté si v posledních letech oblíbili jihovýchodní Asii i Tichomoří. Věřte ale, že oblast střední Ameriky také nabízí spoustu lákavých zážitků, a zároveň potřebný odpočinek. Tak co zkusit Kostariku nebo Mexiko?

Kostarika

Kostarika je malým zeleným rájem Střední Ameriky. Na své si zde přijdou milovníci zvířat, hor, sopek i pláží. Je známá svými tropickými deštnými lesy, plážemi, sopečnými horami a biodiverzitou. 

Pokud plánujete dovolenou právě tam, doporučujeme návštěvu národních parků, jako je například Corcovado nebo Manuel Antonio. Ty nabízejí neuvěřitelné možnosti pro pozorování volně žijících zvířat, jako jsou opice, lenochodi nebo krokodýli. Pokud máte rádi pláže, můžete si užít slunce a relaxovat na bílých písečných plážích, jako je například Tamarindo nebo Santa Teresa. Pokud vás baví spíše dobrodružství, můžete se vydat na rafting po divokých řekách nebo zkusit surfování na vlnách Tichomoří. Města, jako San José, zase nabízejí kulturu, historii a unikátní architekturu. Kostarika má také mnoho lákadel pro milovníky přírody, jako jsou vodopády, sopečná jezera a tropické zahrady.

Na své si zde zkrátka přijde každý milovník zážitkových dovolených, relaxace i přírodních krás.

Mexiko

Toužíte-li po pravých plážích s bílým pískem, tyrkysovém moři a chutném jídle, vydejte se do Mexika. Kromě krásně modrých Karibských vod tu narazíte i na pozůstalé památky Mayské civilizace, krasové jeskyně a spoustu dalších. 

Pokud si chcete užít slunce a relaxovat na pláži, můžete navštívit oblíbená turistická letoviska, jako Cancún, Playa del Carmen nebo Los Cabos. Pro ty, kteří se zajímají o historii a kulturu, může být Mexiko fascinujícím místem k návštěvě. Například slavné mayské město Chichén Itzá je nezapomenutelným místem. Dalšími zajímavými místy jsou mayské pyramidy v Tulumu, historické město Oaxaca nebo starobylé město San Miguel de Allende. Mexiko má také vynikající tradiční kuchyni, kterou byste si neměli nechat ujít. Pokud jste fanoušky pikantních jídel, můžete ochutnat chiles en nogada – plněné papriky s ořechovou omáčkou, nebo pozole – tradiční polévka z masa a kukuřice. Kromě toho má Mexiko mnoho dalších specialit, jako tacos nebo guacamole.