Lifestyle

Vinylové podlahy nahrazují tradiční koberce při rekonstrukci bytu

Rekonstrukce bytu je na spadnutí? Výborně, konečně máte prostor a možnost vyměnit původní koberce za vinylové podlahy, které jsou v současné době velkým trendem podobně jako vestavěné skříně, které šetří prostor i peníze. V případě, že se k tomuto kroku schyluje, pojďte se seznámit s vinylovými podlahami a vším tím, co byste o nich měli vědět a znát.

Druhy vinylových podlah

Existují dva hlavní typy vinylu, které jsou k dispozici: LVT (luxusní vinylové dlaždice) a LVP (luxusní vinylové podlahové desky). LVT jsou vinylové dlaždice, které jsou navrženy tak, aby vypadaly jako kamenné nebo keramické dlaždice. LVP jsou vinylové podlahové desky, svým vzhledem imitují dřevěné podlahy.

Podle čeho vybrat vinylovou podlahu

Při výběru vinylové podlahy je nutné vzít v úvahu několik faktorů, včetně typu a textury podlahy, její odolnosti, ceny a stylu. Je důležité zvážit to, kam bude podlaha položena, jaké bude použití a jaký má mít vzhled. Pokud se rozhodujete mezi LVT a LVP, zvažte, který typ by nejlépe vyhovoval vašim potřebám a stylu vašeho interiéru.

Instalace vinylové podlahy

Instalace vinylové podlahy je velmi jednoduchá a lze ji provést sami. Nejprve je nutné připravit podklad, který by měl být hladký a suchý. Poté lze podlahu položit přímo na podklad a pomocí speciálního nástroje ji utěsnit. Pokud se rozhodnete pro LVT, bude nutné použít lepidlo, aby se dlaždice upevnily k podkladu. Pokud se rozhodnete pro LVP, podlaha se často pouze zapojí do sebe pomocí klikového systému bez nutnosti lepení.

Vinylové podlahy se hodí prakticky do všech interiérů, a to jak do minimalistického příbytku, tak do industriálního stylu. Ať už vás srdce táhne k jakémukoli stylu bydlení, budou vinylové podlahy trefou do černého.