Lifestyle

Úzká předsíň, jak si s ní poradit 

Do předsíně vcházíme jako první a hned také ovlivní, jak se celkově budeme v bytě či domě cítit. Proto by měla působit příjemně, prostorně a vzdušně. Ne všichni ale disponují dostatečným prostorem. Pokud i vy patříte mezi ty, kteří se v předsíni cítí spíše stísněně a neví, kde se pohodlně obout, máme pro vás inspiraci. 

Žádný zbytečný nábytek 

Přebytečný nábytek ubere na vzdušnosti. Pokud opravdu bojujete s prostorem, zvolte decentní malou komodu v bílé barvě. Pokud trochu prostoru najdete, zvolte vestavěnou skříň.  

Vhodné barvy 

Dobře zvolené barvy jsou klíčem k úspěchu. Předsíně jsou většinou místnosti bez oken, a proto určitě nevolte tmavé odstíny, které by místnost zmenšily a působily by pochmurně. Naopak, do úzké předsíně vybírejte neutrální a světlejší teplé tóny. Můžete popřemýšlet nad krémovou, hráškově zelenou, světle modrou či barvou lila.  

Podlaha  

Obecně byste pro podlahy ve vstupních prostorech měli využít kvalitní materiály (dlažba) a neutrální barvy (bílá, světle šedá, krémová). Pokud se vám líbí dřevo, vybírejte světlé a teplé tóny. Rozhodně byste neměli sahat po tmavých barvách a v malém prostoru se vyhněte vzorům, které by místnost  opticky zmenšily.  

Nezapomínejte na osvětlení 

Ideální osvětlení do malého prostoru, které místnost krásně prosvítí jsou bodová LED světla zabudovaná do stropu a podél podlahy. Lampy a visací lustry by ubraly na vzdušnosti. Vyhýbejte se také tlumeným světlům, které do malých prostor nepatří.  

Opticky zvětšete místnost pomocí zrcadla 

Zrcadlo do předsíně prostě patří. Pro ty, kteří se před odchodem rádi prohlédnou, ale také plní další důležité funkci – pokoj opticky zvětší a projasní.  

Pokud pořídíte zrcadlo po celé jedné stěně předsíně, vytvoříte dojem rozdvojené místnosti a nikdo si jen tak nevšimne, jak je místnost doopravdy úzká.