Lifestyle

Tipy pro úspěšné zhubnutí

Nepodařilo se vám zhubnout do slavnostního otevírání vašeho nejbližšího koupaliště? To neznamená, že se tam letos nepodíváte. Vždyť zhubnout můžete i nyní, nikde není psané, že pokud nezhubnete do začátku léta, máte to s hubnutím vzdávat. Pokud chcete zhubnout, měli byste se do toho pořádně opřít. A aby vám to šlo jako po másle, máme pro vás několik tipů pro úspěšné hubnutí. 

Pokud byste si pro radu zamířili k odborníkům, pravděpodobně byste se dozvěděli jediné – hubnutí začíná v hlavě. Hubnutí je opravdu dlouhotrvající proces, který si musíte nastavit hlavně ve své hlavě, protože jinak se vám nebude dařit. A až si hubnutí nastavíte tedy do své hlavy, prozradíme vám další tipy, jak úspěšně zhubnout. 

Bez pitného režimu to nepůjde

Základem úspěšného hubnutí je jednoznačně voda. Voda, voda a zase jenom voda. Vyhněte se raději alkoholu, slazeným nápojům nebo bublinkovým limonádám a sáhněte po vodě, která vaše tělo jenom podpoří v hubnutí, navíc z těla vyžene tělu škodlivé látky. Pokud chcete vodu něčím oživit, můžete nakrájenými okurkami nebo citronem. 

Vyhněte se sladkostem

Sladkosti jsou bohužel nepřátelé hubnutí. V ideálním případě byste se jim měli stranic co nejvíce, měli byste je z jídelníčku zcela vyhodit, ale pokud jste je měli na jídelníčku denně, jejich anulování bude velice těžké, a tak jejich konzumaci aspoň minimalizujte. Případně si dopřejte jenom takové sladkosti, které se pyšní nízkým obsahem kalorií. 

Jezte menší porce

Během hubnutí byste se rozhodně neměli přejídat, raději konzumujte menší porce a častěji během dne. Podle odborníků byste klidně mohli sníst až šest porcí během dne, tedy pokud budou menší. Přejídání a na druhou stranu velký hlad – to jsou největší nepřátelé hubnutí. 

Navyšte porce zeleniny

Pokud chcete zhubnout, pak navyšte porce zeleniny. Doporučujeme navýšit porce hlavně takové zeleniny, která je chudší na kalorie, ale za to bohatá na vlákninu a vitaminy či tělu prospěšné minerály. 

Vyhněte se stresu

Stresy mohou způsobit hladovění i přejídání, ale hlavně působí na psychiku, špatný spánek a celkově to jde v rozporu s hubnutím. Na někoho může působit stres v práci, který přeroste ve workoholismus nebo syndrom vyhoření a jindy to mohou být rodinné problémy