Lifestyle

Solárium je v zimě dobrý přítel

Může se to zdát jako vtip, ale je to pouhopouhá realita.

Jak to?

V zimě pociťujeme akutní nedostatek sluníčka a tepla vůbec. Proto je vhodné si jej nahradit alespoň uměle, i když to samozřejmě není to pravé ořechové. Avšak tajemství solária v sobě skrývá mnohem více než jen světlo a teplo.

Připravte svou pokožku na léto

Právě v zimním čase a chladném počasí je ta vhodná doba, abyste svou kůži a tělo navykli opět na záření. Jakákoli kosmetička vám poví, že pokud se nechcete hned z kraje jara nebo léta spálit do bolestivých výkrojů vašich triček, měli byste si udělat základ právě v soláriu.

Postupným opalováním připravíte své kůži na sluneční paprsky a už si alespoň trošku své tělo opálíte, tudíž je velká pravděpodobnost, že se jen tak v létě nespálíte a také nebude chodit v nátělníku jako „ředitel vápenky“ jak se lidově říká.

V čem je to přínosné

Kromě toho faktu, že je fajn svou kůži připravit na sluneční svit, má solárium i jiné výhody. Je vědecky dokázáno, že záření, kterému jste vystavování při umělém opalováni pro pokožku mnohem zdravější než záření sluneční.

Další nespornou výhodou je, že pokud potřebuju dobít baterie a tak jak fyzicky, tak psychicky. Do solária si můžete zajít kdykoliv a kdekoliv se zrovna nacházíte. Solária jsou po celé republice.

V zimě se moc pod přírodním sluníčkem „nenasluníte“.

Poté co nastane léto, hned se nespálíte. A pakliže nemáte finance na cestu do Chorvatska k moři, solárium vás vyjde mnohem levněji a budete vypadat, jako byste se celé léto váleli u moře.

Jak často tedy do solária chodit?

Platí nějaké obecné známé zásady, které by se měli dodržovat a to zejména v rámci vašeho zdraví.

  • až dorazíte do salonu, kde solárium mají, nechejte si po dohodě a vzájemné komunikaci s odborníkem sestavit nějaký opalovací plán
  • nikdy nepřekračujte intervaly opalovacích časů (platí se částka vždy za minutu)
  • mezí prvním a druhým opalování, byste měla mít alespoň 48 hodinovou prodlevu, aby se kůže zklidnila, zvykla si a připravila se
  • pakliže v kročíte do solária, už byste se neměly slunit na sluníčku
  • je možno si domluvit i intenzivní opalovací kůru
  • po intenzivní opalovací kůře se doporučuje 3-4 týdenní pauza
  • pro udržení vašeho získaného opálení pak stačí docházet do solária 1-2 týdně
  • a v rámci zachování vašeho zdraví, byste neměly překročit 50-100 za rok
  • vždy při opalování pokud možno používejte krémy přímo v salonu pro solárium určené