Módní trendy

Roztrhané kalhoty- stále dobrá volba

„Holčičko, proč máš na sobě takové ošklivé roztrhané kalhoty?“ – „Ale babi, to je teď v módě,“ rozhovor, který jistě vedla nejedna vnučka se svou babičkou. Často se nad tímto trendem pozastavují i muži, převážně otcové (a to si většinou oblečení svých dcer či partnerek nevšímají). Nejdříve se ptají, kolik daný kousek stál. Když jim odpovíte, protočí své panenky a prohlásí, že by podobné džíny vytvořili s pomocí nůžek během půl minuty. To ovšem nebývá mnohdy ono. Pro ženy jsou lákavé ty hotové kalhoty v obchodě.

Co se týče pouze roztrhaných kolen, to s pomocí nůžek vytvoříte samostatně doma. Stačí se podívat jen po starších kalhotách, které už moc nenosíte. Ze starého kousku pak během dvou šmiknutí vytvoříte módní džíny, aniž byste za ně utratili byť jednu korunu.

Složitější bývá domácí práce u tzv. „boyfriend“ nebo „girlfriend“ džínů. Staly se populárními už loňské léto a je až pozoruhodné, jak se stále zvyšuje jejich oblíbenost. V obchodech dobré kousky tohoto typu oblečení vždy hned zmizí, a to převážně v případě, pokud jsou ještě navíc i ve slevě. Mít štěstí na „girlfriendky“ se slevou se nestane totiž jen tak kdejaké slečně. Obvykle se pohybují kolem tisíce, ve výprodeji je zakoupíte například za čtyři stovky. A to už je opravdu rozdíl! Pak k nim alespoň dokoupíte i nějaký top.

Roztrhané džíny frčí v jakémkoli provedení. Nejčastěji se setkáváme s těmi, které mají roztrhaná kolena nebo u kterých trhance pokrývají celé kalhoty. Obvykle mívají nižší sed (to jsou, již zmiňované, „friend“ kalhoty). Další typ, který se v módě opět navrátil, spočívá v trhancích na nohavicích. V létě se dají koupit roztrhané šortky, nyní vedou ale džíny tohoto stylu. Obvykle bývají kratší – maximálně ke kotníkům. Jelikož jsou mírně roztrhány, působí ještě kratším dojmem. K teniskám ovšem vypadají naprosto fantasticky!