Módní trendyOblečení

Roláky vládnou letošnímu podzimu. Jaký si vybrat a čím ho doplnit?

S příchodem chladnějšího ročního období dochází ke změně našeho šatníku. Šaty jsou nahrazovány svetry a krátký rukáv tím dlouhým. Typické letní trendy jsou vyměňovány těmi zimními, mezi něž letos patří také roláky. Dlouhý rukáv a límeček až ke krku – to jsou přesně charakteristické vlastnosti tohoto kousku oblečení, který ovládá aktuální období, jež venku koluje. Jaký typ roláku si nakonec vybrat a čím ho případně doplnit? 

Není to jen mužský kousek 

Při pohledu na vkusně oblečenou ženu, která má rolák ke krku zkombinovaný se sakem a elegantními kalhotami, v rukou drží malou kabelku můžeme hrdě konstatovat, že roláky už dávno nejsou jenom typickým pánským oděvem, jako tomu bylo kdysi. A už také není spjatý pouze s intelektuálním prostředím, případně s uměleckým světem, jak tomu také kdysi bylo. A už vůbec ho nenosí jenom techničtí géniové, mezi něž patřil i Steve Jobs.  

Zkrátka a dobře se z roláku stal velký trend, který si nachází cestu i do dámských šatníků, což je ostatně dobře. Přece jen mluvíme o stylovém způsobu, jak být po celou zimu v teple. 

Roláky nepatří pouze pod sako 

Při výběru ideálního roláku pamatujte na váš osobní vkus. Rozhodně se nemá jednat o něco, co by bylo běžně v rozporu s tím, co nosíte. Pokud milujete jednobarevnost a jednoduchost, jděte tímto směrem. Jestliže jste fanoušky spíše vzorů, případně toužíte své monotónní věci trochu rozzářit, hledejte roláky s motivem.  

Vždy však pamatujte na jedno – musíte mít, s čím rolák zkombinovat. Ve většině případů se nosí rolák pod sakem. Nově se však do popředí dostal trend pocházející z osmdesátých let, kdy se rolák dával také pod šaty. Ne všichni tomuto trendu holdují, ale je to jistá možnost, jak i v zimě nosit šaty. 

Rolák je skvělý také v kombinaci s plisovanou sukní nebo koženými či koženkovými kalhotami. Nebojte se ani kombinování kontrastních odstínů. Vždy se však snažte doplnit outfit tím, co bude se zbytkem souznít. Kabelky, klobouky, šály nebo šperky – ideální doplnění vašeho looku.