Lifestyle

Rady a tipy, jak se zlepšit ve hře Scrabble

Když venku prší, vymýšlíte, co byste dělali. V televizi nic nejde, kino nenabízí zrovna dobrý program, a tak přemýšlíte nad tím, co budete dělat. Co třeba si se zbytkem rodiny zahrát nějakou skvělou společenskou hru? Dnes je přece mnoho her, které člověka nadchnou, proč do některé z nich neinvestovat? Abyste neutráceli tisíce za deskové hry, doporučujeme to zkusit s klasickou a všeobecně známou hrou Scrabble, která vám navíc pomůže zlepšit slovní zásobu.  

Hra Scrabble se neřadí k zrovna nejnáročnějším hrám, navíc její pravidla jsou pevně stanovená a nijak komplikovaná. Přece jen tvoříte slova. Je však možné, že i tvoření slov může být pro někoho velice náročné. Abyste však excelovali i tehdy, kdy slova nejsou vašimi nejlepšími přáteli, víme, jak se ve hře Scrabble zlepšit.  

Člověk by si ani nepomyslel, že existují tipy a rady, jak se zlepšit v obyčejném Scrabblu. Věřte tomu nebo ne, opravdu takové tipy existují.  

S hodnotnými písmenky čekejte 

Dostali jste písmeno X, které je za deset bodů? Pak s ním vyčkejte, zbytečně ho nedávejte do běhu hned ze začátku. Ke konci hry se totiž dostanete i na taková políčka, kde je i trojnásobek hodnoty písmenka. Z deseti bodů tak najednou bude třicet, což je naprosto skvělé! S hodnotnými písmenky tedy raději počkejte, vyplatí se vám to a snadno tak můžete předehnat soupeře.  

Špatná písmenka vyměňte 

Nesnažte se složit ze špatných písmenek něco za každou cenu. Pokud zkrátka špatná písmenka jsou, raději je všechny vyměňte. Sice ztratíte jedno kolo, to ale neznamená, že soupeře pak v bodování s novými písmenky nepředhoníte. Netrapte se a vylosujte si písmenka jiná, daleko lepší a třeba i hodnotnější.  

Čtěte 

Abyste vykouzlili z písmenek dobrá slova, vyplatí se pilovat češtinu. A to jde tak, že budete číst. Čtení je přítel člověka, proto čtěte, čtěte a čtěte.