Lifestyle

Poznejte účinky maďarských léčebných pramenů. Prozradíme, kam za nimi

Maďarsko je známé hlavně díky své kuchyni. Paprika se přidává takřka do všech pokrmů, ale to je na maďarské gastronomii to skvělé. Samozřejmě Maďarsko není známé jen pro svou gastronomii, ale také je celosvětově známé díky zdejším léčebným pramenům, které nejen léčí, ale také uzdravují nejeden zdravotní neduh člověka. V případě, že vás něco bolí nebo se jen cítíte vyčerpaní a prahnete po odpočinku, víme, za jakými konkrétními maďarskými léčebnými prameny se vydat. 

Svůj odpočinkový pobyt v lázních si můžete zpříjemnit třeba návštěvou nějakého maďarského města. Například Budapešť je dech beroucí díky své architektuře. Pojďme se však zpátky vrátit k maďarským pramenům a k tomu, kam za nimi zamířit. 

Za lázněmi do Sárváru

Odpočinku se vám dostane v krásném městě Sárvár, které je centrem stejnojmenného okresu. Jedná se o lázeňské město, zdejší lázeňské prameny mají léčebné účiny. Velmi často je toto lázeňské město vyhledáváno rodinami s dětmi, ale také sem míří lidé prahnoucí po léčebných kúrách. 

Pokud vám učaroval právě Sárvár, ubytujte se v Hotel Park Inn, což je nový hotel postavený právě v Sárváru, v jednom z nejhezčích maďarských měst.

Za odpočinkem do města Mosonmagyaróvár

Mosonmagyaróvár je město ležící nedaleko rakouských a slovenských hranic. Jedná se opět o lázeňské město, které je turisty taktéž hojně vyhledávané. Zdejší termální pramen patří mezi pět nejúčinnějších léčivých vod Evropy. Stojí na něm široká škála léčebných procedur.  Jak bude působit na vás?

Za lázeňskými prameny do Hevízu

Dalším lázeňským městem v pořadí je Hevíz, jehož historie sahá až do dávného pravěku. Léčebné účinky znali už dávní Římané, o čemž svědčí římské mince, které se našli v jezeře. 

Ať už se vydáte za léčebnými prameny do jakýchkoli maďarských lázní, s ubytováním pomůže cestovní kancelář CK Rywal.