Lifestyle

Pohádková dovolená – klidně Kréta

Lidé neustále hledají dovolenkové destinace a už nevědí, kam by vycestovali.

Nejčastější otázky před plánováním dovolené jsou

  • Kolik to bude stát?
  • Jak daleko to je?
  • Nebude tam přílišné horko?
  • Je tam ještě vůbec bezpečno?

Pakliže zvolíte řeckou zemi a to konkrétně ostrov Kréta, nebudete litovat.

Tento malebný ostrov není extra velký, na druhou stranu dost velký na to, aby si každý přišel na své.

Finance

Dámy – nezoufejte. Pokud víte, jak šikovně cestovat letadlem a přes koho. Může vás takový pobyt stát opravdu malé, zanedbatelné částky.

Dálka

Není to hned za rohem, na druhou stranu opravdu nemusíte trávit půl dne v letadle. Z Brna či Prahy jste tam za pár hodin.

Teplota

Horko. Horko. Horko. To je v létě skoro všude, avšak můžete se zchladit v příjemné vodě. Její teplota se pohybuje přesně akorát. Pravda – přes den jsou tam lehce větší vedra, ale například v AgiaPelagia velice příjemně pofukuje mírný větřík.

Bezpečnost

Otázka číslo 1 a to zejména v poslední době. Valí se to na nás ze všech stran – internet, sociální sítě, zpravodajství, noviny, média. Můžete být opravdu klidné. Řecko obecně patří stále mezi nejvíce bezpečné země a to i v současnosti.

Co tam ale budeme dělat?

Můžete se jen tak vyvalit na písečných plážích, nebo podniknout nezapomenutelné dobrodružné aktivity či kus malebné kultury

Přímo v AgiaPelagia je možno si zapůjčit vodní skútr a užít si mnoho legrace (levnější je mimo sezónu). Na děti tam čekají vodní atrakce jako banán či kruhy, které po moři táhne motorový člun. Pobaví se každý bez ohledu na věk.

Ve městě Heraklion, si pak můžete vychutnat úchvatný Minojský palác Knossos a také muzeum, které má na něj návaznost. Ostrov Kréta nabízí spoustu kultury, památek i Cretaquarium.

O víkendu si pak můžete na pláži užít muziku s místními DJs.