Oblečení

Jak odstranit skvrny od vína či kávy? To a mnohem víc

Někdy jsme zkrátka neopatrní a vylijeme si na sebe víno nebo kávu. Většinou se to stává naprostou náhodou, bohužel tato náhoda nám zcela zkazí den. Už však nebuďte pesimističtí, když na oblíbené blůzce či jiném oblečení najdete skvrnku od víno nebo od čehokoliv jiného. Na každou skvrnu existuje něco, co ji dokonale očistí. Jenom musíte vědět, jak na to.

Nejčastější chybu, kterou děláme, je, že skvrnu ihned drhneme pod teplou vodou. Jenže to je postup, který nesmíme dělat hlavně tehdy, pokud se chceme zbavit skvrny od kávy, vína nebo krve. Pokud chceme ihned umýt skvrnu od vína či krve a pokud oblečení dáme pod tekoucí teplou vodu, pod níž se oblečení snažíme vyprat, skvrna se jenom sepere a už ji nevyperete.

Otázkou tedy je, jak víno či krev z oblečení dostat.

Pomůže vám sůl

Konkrétně s krví a vínem vám může pomoct jedině sůl. Skvrnu od vína či od krve posypte solí a nechte ji působit. Poté ji jen důkladně očistěte. Oblečení bude vypadat jako nové, skvrna se nesepere jako tehdy, kdy byste oblečení ihned ručně prali pod teplou vodou.

I ovoce se zeleninou mohou dělat problémy

Bohužel velké problémy dokážou udělat i různé druhy ovoce a zeleniny. Ty řeší hlavně maminky s malými dětmi, které neustále perou body či bryndáky. Každá maminka ví, jak těžké je odstranit skvrny od mrkve nebo banánu, proto právě jim věnujeme tuto radu. Nejlépe uděláte, když umazané oblečení ihned potřete žlučovým mýdlem. Následně ho vyperete a usušíte na sluníčku.

Žlučové mýdlo skvěle bojuje proti skvrnám od čaje nebo kávy.

I špenát může nadělat neplechu

Ne každý miluje špenát, ale jestli ho milujete, moc dobře víte, že je snadné se od něj zašpinit. Na fleky od špenátu se vyplatí položit rozkrojenou bramboru. Ne nadarmo se říká, že ke špenátu patří brambora. Bramboru na skvrně podržíme, dokud zelená stopa nezmizí. A potom přichází na řadu klasické vyprání v pračce.