Doplňky

Jak nosit šátek či šálu 100 x jinak

Pokud chcete být elegantní a doplnit svůj outfit o zcela netradiční kousek, nemusí vás to ani finančně zruinovat. Perfektní šátek či šála umí udělat s vaším šatníkem hotové divy. Zvláště ty ženy, co mají předepsaný dresscode nebo si již zvykly na nesmrtelnou klasiku, tedy černé kalhoty či sukně a bílá košile na sto způsobů, mají s šátky vyhráno. Ono totiž chvilku trvá, než se donutíte všechny ty narvané skříně vyházet a přiznat si, že opravdu máte oblíbené asi tři typy oblečení a ty nosíte stále dokola. Proč taky ne? Noste to, co vám sedí. Ona ta klasická černobílá kombinace s různými šátky z vás udělá novou módní ikonu.

Právě pestré druhy šátků, jejich vzory, barvy i tvary se dají naprosto fantasticky využít a nebudete muset stále něco vymýšlet. Je možné je uvázat snad na tisíc možných způsobů a je to mnohem jednodušší, než byste asi možná čekali. Šátky jsou totiž naprosto nadčasovým módním doplňkem, který nestárne. Kromě tohoto faktu jsou moderní opravdu v každém ročním období, a navíc jsou velmi praktické. Už nikdy nepůjdete v podzimní vlezlé plískanici s holým krkem. Budete si lebedit zachumláni do krásného šátku nebo šály, a to je příjemné pomyšlení.

Klasické šátky vhodné pro experimentování

Možná se vám to nezdá, ale právě s klasickými šátky a jemnými šálkami se dá udělat hodně parády. K tomu vám postačí si pořídit opravdu jen pár kousků různých tvarů. Pořiďte si je v mnoha rozměrech, tvarech, vzorech a barvách. Vybírejte ten, který vám padne. Nesnášíte kytky a milujete geometrické vzory? Takto je prostě vybírejte. Zejména Cashmere šály a šátky opravdu vypadají luxusně. Unosíte je na podzim, v zimě i na jaře. A co v létě? Zkuste lehké šátky a šálky z hedvábí.

Tunelové šály jako praktická varianta

Nově již pár let letí takzvané duté tunelové šály, které jsou velice módní a opravdu vysoce praktické. Oceníte je zejména v chladných dnech, a když spěcháte. Nechce se vám šátek vázat ani podle stáhnutého videa? Použijte tunel. To je novodobá klasika, která nikdy nezklame. Šál je spojený do kruhu a nemá konec. Stačí jej omotat jednoduše kolem krku, pevněji, nebo jen volně a nechat splývat. Pokud ještě stále nevíte, jak nosit šálu či šátky, tak než nastudujete různá vázací videa, s tunelovou šálou budete vždycky šik.