Lifestyle

Neomezujte se ve svém životě

Dámy, neomezujte se. Mějte na paměti, že život máte jenom jeden a je příliš krátký na to, abyste se drželi zpátky.

Máte sny? Plňte si je.

Máte cíle? Jděte za nimi.

Chcete si užívat? Do toho!

Chcete rodinu? Založte si ji.

Opravdu není čas nazbyt a to zejména v dnešní hrozné, zkažené a uspěchané době. Alespoň občas si dopřejte kosmetiku, manikúru, pedikúru, masáž či wellness. Když budete spokojená vy, bude spokojený váš protějšek a taktéž vaše rodina a okolí.

Co vlastně znamená slovo „neomezovat se“?

Zní to tak banálně a jednoduše, ale není to zdaleka tak snadné, jak se může na první pohled zdát. Jak je to možné? Vždyť není na to, udělat si den sama pro sebe. Můžu mít volný den, kdykoli se mi zachce. A to právě není pravda.

Dámy jen si vzpomeňte. Pokud jste mladé, chodíte do školy, na brigády, pracujete, vyděláváte, učíte se, pak přijde zkouškové, testy, titul, bakalářská či dimplomová práce, přítel, láska, společný čas atd.

Když jste starší, začínáte žít po svém. Vlastní byt, popřípadě první společné soužití, domácí mazlíček, budíček, do práce, doma uklidit, navařit, starat se o chod domácnosti, o partnera a to pořád do kola.

Když už máte rodinu, je to ještě náročnější. Ráno budíček, výprava dětí do školy či školky, svačinky, úklid domácnosti, praní, žehlení, vaření oběda, večeře, nákup, pomoc s úkoly vašich dětí, dohled nad hygienou vašich dětí, pár slov s manželem či partnerem a vyšťavená a unavená padáte na postel s myšlenkou, že zítra to bude to samé.

Ano, mít rodinou je nádherné, člověk nevnímá ty starosti, ale naopak radosti, které mu poskytuje, což je absolutně v pořádku. To je důvod, proč to vše děláte, ale neměly byste se dámy u tohoto rodinného života omezovat.

Co tedy dělat?

Vyčleňte si v kalendáři jeden den za 2-3 týdny, který bude jenom váš. Například si přispíte, žádný budík, necháte si udělat třeba snídani do postele, žádný úklid, vyrazíte s kamarádkou na bazén nebo na wellnes, dopřejete si nějakou příjemnou proceduru, nebo se objednáte do solária či na masáž.

Zkrátka cokoli vy máte ráda. Tak abyste se zrelaxovala, odpočinula si a mohla plná sil začít na novo.

Další radou je, vyrazit si třeba na víkend s partnerem na nějakou chatu, nebo výlet. Děti svěřit babičkám, tetičkám a užít si v soukromí romantický víkend s vaším milovaným protějškem. Neuvěříte, jak moc vás tohle může stmelit a semknout.

Aneb, užívejte si život naplno tak, abyste byla šťastná a spokojená.