Oblečení

Nejde vidět, a přesto k nám patří

Řeč je o spodním prádle. Že nejde vidět, tak to mu vždy není. Doba je však již tak pokročilá, že se vyrábějí například podprsenky bez ramínek nebo samo držící podprsenky.  Dokonce střihy oblečení (triček, topů a šatů), jsou tak na úrovni, že krásně spodní prádlo zakryjí.

Vyber to správné

Skoro by se dalo říci, že spodní prádlo má duši a patří k našemu tělu. Přeci jen má zajišťovat komfort, pohodlí, bezpečí a také kladně působit na pohled.

Mnoho žen, však stále neví, jakým způsobem vybrat správně spodní prádlo. Týká se to i kalhotek a tang.

Podprsenka

Vydáte-li se na lov tohoto druhu prádla, nejprve vyberte velikost, až zjistíte tu správnou, teprve řešte vzhled a design.

Po oblečení mějte na paměti tyto kroky:

  1. Neutíká nahoru

Po zapnutí, by měly být ve stejné rovině, jako kostice vepředu. Nemělo by zapínání jakýmkoli způsobem utíkat nahoru. Je důležité si tento stav hlídat – mohlo by vám to postupem času ublížit.

  1. Volnost obvodu

Nové prádlo zapínejte na nejvolnější háček, pakliže sedí, je to v pořádku. Zkuste si zapnuté prádlo popotáhnout od páteře. Při správné velikosti by neměla být mezera větší než na 2 prsty.

  1. Ruce nahoru

Vždy si podprsenku vyzkoušejte v upažení, předpažení a také s rukama nad hlavou. Může se to zdát jako slušný tělocvik, ale ňadra vám nesmí nikde vylézat, nebo podprsenka „cestovat“.

  1. Žádné řezání

Další důležitý bod správného výběru pohodlného a a zdravého nošení prádla je, žádné řezání. Vybraly jste si vysněné prádlo a ramínka se vám nijak nezařezávají? Ani obvod, ani kostice ani ramínka? Pak je na místě velká gratulace. Správná volba.

Ramínka vždy uvolňujte tak, aby byli na těle jako tričko nikoli jako břímě.

  1. Kostice

V žádném případě nesmí dráždit, škrtit, škrábat či jinak omezovat pohyb. Jde o vaše pohodlí a konec konců i zdraví.

  1. Sed, záklon, předklon, povyskočení

Poslední rada, zkuste se pohybovat jako v běžném životě. Sednout si, k vůli omezenosti pohybu či možnému tlačení nebo škrcení pod prsy. Předklonit se, aby vám ňadra nevylézali z podprsenky. Záklon pro kontrolu, že když si budete oblékat bundu, prádlo se vám vzadu nerozepne. Skákání ve smyslu, když běháte, nebo doháníte autobus, měla byste se také cítit pohodlně – ne zpátky zahánět vaše vnady.

Kalhotky

Další součást spodního prádla tvoří kalhoty nebo tanga. Taktéž je třeba dbát na správný výběr velikost, materiálu a střihu.

Nekupujete-li ve značkových obchodech, kde je číslování jasně definováno, je třeba kolikrát odhadovat od oka a doufat, že opět nepřepsali číslování. Bývá to docela loterie, jelikož zrovna kalhotky si zrovna moc nevyzkoušíte.

Nebojte se koupit o jedno číslo větší, alespoň to bude působit, jako byste ani prádlo neměly. Vyhnete se zařezávání, škrábání, otlakům atd.

Při výběru kalhotek pod šaty či ne příliš tmavou sukni, volte vhodné barvy ale také střihy. Myslete na celkový vzhled a pohodlí.

Materiál

Ať už se jedná o horní či spodní díl prádla, obecně platí jedno pravidlo. Vždy noste to, co je vám pohodlné a příjemné. Bez ohledu na to, že nejste zrovna sexy.

Míváte-li problém s umělými tkaninami. Vždy si vyhýbejte mezi bavlněným prádýlkem. I takové se již dělají v mnoha svůdných podobách.

„Naostro“

Není zrovna zdravé takto chodit neustále a to zejména v zimě, ale pokud vám to nevadí je to přirozená cesta tak se netrápit s výběrem vhodného spodního oděvu.