Lifestyle

Na materiálu záleží, a to i v případě prostěradla

Ať už vybíráte nové šaty, džíny nebo zbrusu nový kabát – vybíráte hlavně podle materiálu. A to je správně. Na materiálu zkrátka záleží, a to i v případě prostěradla. Pokud bychom měli u ložního prádla na malý okamžik zůstat, řekli bychom, že ložní prádlo je zkrátka klíčem ke zdravému a kvalitnímu spánku. Důvodem toho je to, že se přímo dotýká naší pokožky, tudíž ho dokonale vnímáme – svědivé nebo škrábající prostěradlo zkrátka není vyhovující. Pokud si však vyberete vhodný materiál, probděné noci se rázem vyvarujete. Sáhnete po stoprocentní bavlně nebo mikrovláknu?

Nejlepší je přírodní bavlna

Pokud byste si prošli nabídku na trhu, zjistili byste, že tím nejčastěji používaným materiálem je stoprocentní bavlna. Zkrátka a dobře je to velmi příjemný a praktický materiál, který má nejen skvělé savé vlastnosti, ale také je i dobře prodyšný. 

Ze stoprocentní bavlny se vyrábí hned několik druhů prostěradel. Zatímco některé obsahují celých sto procent bavlny, jiné ve svém složení mají ještě něco málo přimíchaného. Kupříkladu takové froté prostěradlo je vyrobené především ze smyčkové bavlněné tkaniny zajišťující dokonalou savost a zamezující žehlení. Plátěná prostěradla v sobě ukrývají jen a pouze stoprocentní bavlnu a žeržejová mají totéž složení. 

Jak je to s mikrovlákny?

V posledních letech se zvyšuje zájem i o takzvaná prostěradla z mikrovláken, podobně jako u přehozu. V tomto případě nemluvíme o bavlněných prostěradlech, ale o prostěradle z umělých tkanin. To však neznamená, že takové prostěradlo není nijak pohodlné, právě naopak. Je velmi pohodlné! 

Pokud by si však měl vybírat alergik, je lepší, když bude mít prostěradlo ze stoprocentní bavlny. Jen tak se předejde možným alergickým reakcím. Bavlna koresponduje nejen s alergikovou pokožkou, ale také s životním prostředím.