Oblečení

Myšák Mickey jako součást módních trendů. Na scéně už 90. Let

Určitě jste zaregistrovali, že se do obchodů s oblečením ve velké míře dostal i oblíbený motiv myšáka Mickeyho. Animované postavičky už dlouhou dobu sídlí na tričkách nebo šatech žen a dětí, přesto v tak velké míře jsme se s myšákem Mickeym ještě nesetkali. Obrovskou vlnu této oblíbené animované postavičky má na svědomí to, že Mickey je na scéně už devadesát let. V nedávné době oslavil své devadesáté narozeniny a je načase si připomenout, jak se vlastně dostal do světa, nikoli jen do módního průmyslu.

Kdy se postavička objevila ve světě úplné poprvé?

Psal se rok 1928, kdy se myšák Mickey objevil v animovaném skeči úplně poprvé. Už od prvního okamžiku bylo jisté, že svět si ho doslova zamiluje. To ostatně potvrdilo to, že myšáka Mickeyho prosazovalo a milovalo od prvního skeče několik milionů lidí po celém světě. Nikdo však tehdy netušil, že se z animované postavičky stane i módní ikona, která se bude rozprostírat na tričkách i šatech dětí i dospělých.

Když se myšák Mickey dostal do světa díky první skeči, začalo se mluvit o tom, kdo vůbec za takovou senzační postavičkou stojí. Nebyl to nikdo jiný než Walt Disney, který se sešel ve studiu Kansas City Film and Company s tehdejším kreslířem a zkombinovali animovaného Mickeyho s hranou tvorbou, kterou si veřejnost zamilovala.

Sice se poté s mladým podnikatelem svět nemazlil. Jeho první animační studio zkrachovalo, posléze přišel o práva na jeho další postavu králíka, ale nakonec i to mělo zdárný a radostný konec a on se vryl do podvědomí každého milovníka animovaných pohádek.

Mickey jako součást módního průmyslu

Animované postavičky se obvykle v módním průmyslu hodně využívají, myšák Mickey je však výjimka, kterou milují lidé po celém světě. Dostal se během několika málo let na stránky novin a časopisů, také se dostal na dekorativní předměty či se octl na oblečení a doplňcích, které dnes nosí nejen děti, ale samozřejmě i dospělí jedinci.