Lifestyle

Letní zásady

Prázdniny jsou v plném proudu. Většina z nás se chystá na výlety nebo lenošit jen tak na koupališti či pláži. Pobytu na sluníčku se prostě v tomto období nevyhne snad žádný z nás.

Je třeba ale myslet na své zdraví.

Hlava

Než vyrazíte ven, je třeba myslet na to, že sluníčko je silné a potřebujete pokrývku hlavy. Na tuto zdánlivou maličkost mnoho lidí zapomíná. Pokud jste již rodiči, pečlivě hlídáte, zda má vaše dítko kšiltovku či klobouček, ale co vy? I dospělý člověk může dostat úpal a je to pro něj také stejně nepříjemné jako pro dítě. Proč si tedy kazit léto když tomu můžeme jednoduše zabránit.

Kůže

Dále bychom měli myslet na ochranu kůže. Dnes díky reklam na různé opalovací krémy víme, že pokud jsme na pláž či koupališti a chceme se opalovat, je třeba použít krém s ochranným faktorem, abychom se nespálili. Čím větší faktor je, tím to bude pro vaši pokožku lepší. Tyto krémy také obsahují vitaminy, které i naše kůže potřebuje. Ale nemyslete si, že tyto krémy potřebujete jen na opalování.

I při procházce na vaši kůži svítí sluníčko a může ji nepříjemně spálit. Takže i zdánlivě nevinná procházka může skončit nepříjemným spálením kůže. Kdo již tohle zažil, ví, že není zrovna o moc stát.

Pitný režim

Voda je pro naše tělo velice důležitá a v létě obzvláště. Člověk v létě ztrácí více tekutin než je tomu v zimě.  Díky většímu pocení a vydávání více energie je třeba pitný režim zvětšit. Proto při každé vycházce ven nezapomínejte na pití pro sebe a své děti. Jak pro vás tak i pro vaše děti je nejlepší a nejzdravější složkou pitného režimu čistá voda.