Oblečení

Kožíšek schovaný v džínovině

Obrovský „boom“ zaznamenala móda s příchodem loňského jara či léta. Do té doby se prodeji džínových bund moc nedařilo. Stalo, že si ji někdo koupil, ovšem móda tento kousek ještě dostatečně nepropagovala. K neočekávanému zájmu došlo právě až na zlomku loňského jara a léta. Teď už má bundu ve svých skříních snad každý.

Ten, kdo nechtěl utrácet nevídané sumy za džínovou bundu, jen oprášil starý šatník, ve kterém jistojistě minimálně jeden takový kousek byl. V osmdesátých letech byl hitem (stejně jako dnes) a měl ji tehdy každý teenager (taktéž stejně jako dnes). A jelikož se bunda neuvedla na trh v jiném střihu, každý se mohl vyptávat, z jaké kolekce a ze kterého obchodu jste bundu vzali.

Jenže loňský rok si s námi počasí hodně zahrávalo. Krásné kouzlo podzimu nás navštívilo pouze krátce, ani jsme nemrkli okem a už tu byla zima, a to v celé parádě. Teploty se začaly snižovat nevídanou rychlostí až k mínus třiceti stupňům. Lidé se začali rychle shánět po kabátech a bundách, kterých nebylo v obchodech ještě tolik k mání. Co ale postřehlo nejedno dámské oko, byla novinka, která vyrazila dech. Oblíbená módní džínová bunda s kožíškem byla na trhu! Sáhlo po ní neskutečné množství žen. Čemu se ale divíme, vždyť takový kousek značí opět nadčasovost.

Někomu se může zdát, že podobná bunda s kožíškem nevypadá zrovna trendy. Častokrát se přirovnává k country stylu. Omyl! Je to koupě, které nebudete litovat. I kdyby se podobný kousek opět na chvilku odložil, po pár letech ji znovu rádi vyhrabete ze svých starých skříní, protože džínová bunda módní svět jen tak neopustí. Hodí se k ní zejména sportovní obuv, ale také velkým favoritem na nejlépe se hodící boty jsou (letos také velmi „in“) hořčicově žluté Timberlandy s tmavými okraji. Místo kabelky raději kupte batůžek. Nebojte, nepokazí vám trendy outfit – naopak! I batohy pro ženy, zejména ty malé, zaznamenaly nevídanou popularitu!