Boty

Kozačky nad kolena jako největší trend letošní zimy

I když venku opravdu tuhne, často se na ulici, v metru nebo v jiné městské dopravě setkáme s dívkami či ženami, které na sobě mají krátké sukýnky nebo šaty. Teploměr každé ráno ukazuje minusové hodnoty (někdy dokonce až přehnaně nízké). Přesto těmto dámám asi není vůbec zima. Nebo jen chtějí být „in“.

Letošní zimu začaly frčet dlouhé kabáty až pod kolena, a to v hnědém odstínu. Mezi populární kousky se taky zařadily bundy bomber s vycpávkami, aby nám v zimě nebyla taková zima. Co šlo ale stranou, jsou péřové nafouklé zimní bundy a kabáty. U obuvi dominují farmářky značky Timberland nebo Converse tenisky s kožíškem uvnitř. Móda si zkrátka určuje to, co se líbí jí. My jsme určeni to buď nosit, nebo jen akceptovat.

Proč se ale na ulici setkáváme se slečnami, které nosí krátké šaty během tuhé zimy? Odpověď je jednoduchá: „Trendy jsou nyní kozačky nad kolena! A ty nejlépe vyniknou k silonkám a sukním.“

Je pravdou, že žena, která má na sobě dlouhé kozačky, šaty, rozepnutý hnědý kabát pod kolena a nějakou šálu vypadá ohromně trendy, nízké teploty jí ovšem brzy přivedou dobrou chřipku. Ale, jak se říká – pro krásu se musí trpět.

U těchto kozaček je zajímavé, že se vyšplhaly na horu popularity na samotný vrchol během malé chvilky. Nejdříve se objevily na internetových zahraničních stránkách. Kvůli velkému zájmu je potom přivezli i do České republiky. Obchody nestíhaly tento kousek dovážet. Jenže i takový trend má nějaké své mínus – do opravdu tuhých zim nejsou zrovna vhodným kandidátem, a to kvůli tomu, že obvykle nebývají extrémně teplé. Pro ženy, kterési tento typ kozaček koupily, je nutno říct, ať nezoufají. Brzy přijde jaro, a jelikož se jedná o skvělý kousek doplňující každé šaty, ho jistojistě využijete. Kozaček, a to jakýchkoli, není přeci nikdy dostatek. Jen si na ně stačí udělat místo ve svém botníku, kde přečkají do další zimy.