Boty

Kozačky, které budou sexy a nikdy nezklamou

Jakmile přijdou první mrazíky, je nutné pořídit si povinnou zimní výbavu pro své nohy. Po vánocích přijdou výprodeje a to je čas si prostě jen tak udělat radost. Boty jsou letos úplně stejně jako ostatní dámská móda, tedy stylově jednoduché a ve skrze ženské. Bohaté zdobení, různé flitry a kamínky jsou u bot na ústupu. Přesouvají se spíše na oděv a to na jeden kus výrazného oblečení. Mezi barvami převažují tlumené a přírodní barvy. Vede šedá, přírodní, béžová, hnědá, tmavě modrá, vínová a klasická černá.

Zimní boty určitě i letos seženete v různých délkách i šířkách s kulatými špičkami. Pro ženy s širšími lýtky, které úzké kozačky nenatáhnou, jsou skvělou volbou třeba vyšší kotníčkové boty, které se nyní dělají s trochu vyšší podrážkou, zateplené a s širším podpatkem. Volit lze i kozačky, které se směrem nahoru zvolna rozšiřují.

Povyšovat nebo vyvyšovat

Letošní zima 2017 přeje také milovnicím podpatků. Nosí tenké i širší a stabilnější. Vybrat si lze i kozačky na platformě. Skvělé jsou především tak trochu zvýšené podrážky, které izolují zimu od našich nohou a tak trochu nás udělají většími, bez nutnosti podpatku a většího sklonu chodidla. Díky zvýšené podrážce při chůzi necítíte každý kamínek a nerovnosti na cestách. Nemusíte ale chodit po namrzlém chodníku na podpatcích a vybrat si rovné hladké kozačky. Možná vám dodají mladistvý vzhled.

Až nad kolena

Trendem letošní zimy jsou stále kozačky nad kolena. Už se drží na výsluní 3 rok a asi tam ještě vydrží. Vypadají neuvěřitelně sexy a chrání nás před zimou i v případě, že si vezmeme kraťasy či mini. Noste je s podpatkem i bez něj. Nejste-li moc vysoké, držte se pouze kozaček pod kolena a s trochu vyvýšenou podrážkou. Rovné kozačky opticky zkrátí nohy. Ke kozačkám nad kolena se nosí úzké skinny džíny, legíny a punčochy se sukní, tunikou či maxi svetrem. Semišové kozačky si nechte jen na podzim. Jezdecké boty bez podpatku nebo s malým podpatkem jsou klasikou, se kterou nikdy nešlápnete vedle. Velmi dobře vypadají k úzkým kalhotám, ale i k sukním a elegantnějšímu oblečení.

Šněrujte a buďte lehce sportovní

Boty se šněrováním v letošním army stylu, koupíte v kotníčkové verzi, ale i ke kolenům. Se šněrováním se nabízí boty farmářky na širším podpatku se vyvýšenou podrážkou a s lemy, které letos zdobí beránek. Pro milovnice sportovní módy jsou určeny krásné válenky i sněhule, ve kterých vám opravdu nebude zima. Kozačky by měly přežít víc než jednu sezonu a proto je třeba o ně pravidelně pečovat. Nejdůležitější je impregnace, která zabrání pronikání vody i nečistot do bot.