Oblečení

Kombinace oblečení různých barev

Nemusíte chodit jako černá či šedá myška v tmavých a smutných barvách. Pokud se barvy nepřehánějí a nechodíte vyloženě jako duha, dá se s decentností kombinovat prakticky cokoli.

Na internetu naleznete i nejrůznější rady a tipy, jaké barvy a střihy oblečení zvolit adekvátně k vaší postavě. Zejména pokud máte větší boky, prsa nebo zadeček. A opravdu se není třeba bát barev. Zejména v létě či na podzim. To jsou roční období, které volají po krásných a pestrých barvách.

Rozdělení

Barvy můžeme dělit na teplé a studené

  1. teplé – oranžová, červená, žluta atd.
  2. studené – zelená, modrá, fialová atd.
  3. neutrální – bílá, černá, šedá

Kombinovat můžete jak teplé barvy se studenými, tak i studené se studenými. Tohle je i pro začátečníka, takže se opravdu nebojte, že by váš outfit vypadal hrozně. Stačí mít alespoň trošku cit pro barvy.

Neutrální barvy jsou v kombinování barev snad nejdůležitější.

Poté dělíme takzvaný NÁDECH a ODSTÍN

Má-li barva nádech, mluvíme o tom, že je světlejší (obsahuje bílou), má-li naopak odstín, pak mluvíme o tmavší barvě.

Vypadá to velmi složitě, ale zas tak složité to není. Co je nejdůležitější, abyste vypadala dobře? No přeci to, že se sama budete cítit dobře. Vaše pohodlí a příjemný pocit je nejdůležitější.

Jedna barva

Mnoho žen se bojí kombinovat barevné variace a tak si zkrátka poví, že když se dobře cítí v šedé, půjdou celé v šedé. Líbí se mi zelená, uklidňuje mě a cítím se v ní dobře, tak půjde v zelené. Pravdou je, že můžete uniknout světu v jedné barvě, ale opravdu na kombinování různých kousků není nic složitého.

Dvě barvy

Ve světě módy se traduje, že kombinace dvou barev naznačuje eleganci. Mezi klasické kombinace patří černá barva a jakákoli jiná. Dále také bílá a jakákoli jiná.

Lámete-li si hlavu s tím, jaké dvě barvy se k sobě nejlépe hodí, tak tady máte pár tipů:

  • zelená, žlutá
  • oranžová, fialová
  • modrá, žlutá
  • červená, bílá
  • hnědá, žlutá
  • modrá, bílá
  • tmavě modrá, světle růžová

Možná se do zdá jako přílišně rozdílné barvy, ale když to vyzkoušíte sami na sobě, zjistíte, že je to vskutku elegance sama.

Třetí barva

Třetí barva by měla na vašem outfitu být spíše jako doplněk, než jako další barevná variace. Další barva by měla být kupříkladu jako deštník, spona do vlasů, čepice, šála, šátek, boty atd.