Lifestyle

Kde v Brně najít tu pravou pizzu?

Máte rádi kvalitní pizzu, ale už jste otrávení z nevydařených pokusů o ni? Pojďte se tedy podívat jak vlastně pravá italská pizza vznikla a kde si ji vychutnat i v našem městě. 

Název pizza je odvozen ze slova picea, které pochází z neapolského dialektu italštiny. Označovaly se jím pečené placky z kynutého těsta, na něž se kladly další ingredience. Pizza však vznikla už v dávné minulosti. Sama historie této placky sahá až do roku 500 př.n.l, kdy si v dobách Perské říše vojáci pekli chlebové placky na svých štítech.

Zajímavost: Neapolská pizza je od roku 2010 zapsána EU do seznamu tradičních jídel a její recept je tedy regulován zákonem.

Tip: Když se řekne italská kuchyně hned po pizze si každý vybaví kvalitní těstoviny. A právě těstoviny Brno Caruso si můžete objednat až domů, pokud zrovna na pizzu nemáte chuť. 

Dějiny moderní pizzy se začaly psát v 18. století, kdy se v Itálii začala pěstovat rajská jablka, jež společně s bramborami Španělé zavedli v Evropě po objevení Ameriky. Dnešní pizza se zrodila pod Vesuvem odkud se rychle rozšířila do celého světa.

Historie pizzy je dlouhá a krásná, má však pramálo společného s tím, co naleznete v mrazících boxech supermarketů a ve většině bister. Kdo by také zvládnul udělat kvalitní pizzu lépe, než rozený Ital?

Pokud jste po přečtení článku dostali chuť na kvalitní pizzu připravovanou rozeným Italem dle tradičních receptur a především z kvalitních surovin, navštivte stránky Pizza Brno Caruso a nechejte si ji přivést přímo k vám domů.

Dobrou chuť!