Lifestyle

Kam se letos vydat na dovolenou?

Na dovolenou většinou jezdíme v létě a je to něco, na co se těšíme celý rok. Přece jenom je to zasloužený odpočinek. Většinou se vydáváme na dovolenou do zahraničí, kde trávíme celé dny u moře, kde se opalujeme a popíjíme lahodné drinky, které nám umíchali místní pracovníci. Nicméně i dovolené v Česku jsou unikátní, jsou plné turistiky i návštěv zajímavých míst. Pokud se už nyní rozmýšlíte, kam se letos na dovolenou vydáte, máme pro vás pár tipů na místa, která byste rozhodně měli letos vidět.

Samozřejmě takových míst je na světě habaděj, ale existuje jich několik, které stojí za navštívení. Jaká místa to jsou?

• Itálie

I když si mnoho lidí říká, že Itálie není nic nového, nic co by vás překvapilo nebo nic, co byste už neviděli, měli byste se sem vydat na místa, kde jste ještě možná ani nebyli. Mnoho lidí jezdí do Itálie právě za sluníčkem a za mořem, ale Itálie není jenom o sluníčku a o moři. Zajeďte sem na takzvanou aktivní dovolenou, při které si sluníčka na pláži budete užívat minimálně, za to však navštívíte všechna místa, která za navštívení stojí. Neminete Benátky, které se zanedlouho potopí, neminete ani oblíbený Řím, který je jedno z nejkrásnějších míst světa.

• Afrika

Pokud vás taková aktivní dovolená nadchla, navštivte i Afriku! Sice je to jedna z těch dražších dovolených, ale za to zde zažijete něco, co nikde jinde nezažijete. Zajedete si na zdejší safari, které vám nabídne pohled na zvířata, která v Česku vídáte jenom v klecích nebo za sklem v zoologických zahradách. Budete jim naprosto blízko, slony i opice si budete moct takřka pohladit.

Samozřejmě pár dní můžete strávit i u zdejšího moře. Nezapomínejte ale na to, že v Africe je nejtepleji tehdy, kdy u nás jsou chladná roční období. Nejtepleji je tam tedy tehdy, kdy je u nás zima, ale ani tehdy, kdy je u nás léto, tam nebudete mrznout.