Lifestyle

Jaké bylinky a rostliny lze používat při aromaterapii?

Aromaterapie není žádný neznámý pojem. Je to naopak něco dobře známého, co lidé využívají k terapeutickým a holistickým účinkům už celou řadu let. Při aromaterapii se používá celá spousta bylin. Využívat lze i takzvané vaporizéry. Například konopí je jednou z bylin, která může být vaporizována. Existuje však celá spousta dalších bylinek, jež se využívají k aromaterapii a k vaporizování.  

Bazalka 

Jednou takovou bylinou je například bazalka, kterou mají lidé spjatou především s italskou gastronomií. Tomu se ostatně nemůžeme divit. Bazalka je bylinkou, která se přidává prakticky do jakéhokoli italského pokrmu. Je to však bylinka tělu prospěšná, umí například zmírnit nachlazení nebo zahání zažívací potíže. Kromě toho zlepšuje naši náladu.  

Heřmánek 

Heřmánek a jeho sílu znaly už i naše babičky a prababičky. Už ty věděly, že heřmánek má skvělé relaxační vlastnosti. Většinou se heřmánek používá při aromaterapií u lidí, kteří mají problém s usínáním. Umí je totiž uklidnit a navodit jim klidný a kvalitní spánek.  

Ibišek 

Ibišek známe především proto, že ho většina žen pěstuje na svých zahradách. Jedná se o rostlinu známou pro svou komplexní vůni. Jen málokdo však tuší, že se z ibišku připravuje například i čaj. K jeho zdraví prospěšným účinkům patří například to, že zlepšuje a zrychluje metabolismus a kromě toho umí bojovat s úzkostí.  

Levandule 

Známou bylinkou, která se běžně používá při aromaterapii, ale taktéž při vaporizování, je levandule, která je opět známá pro svou květinovou vůni. Pyšní se především svým uklidňujícím účinkem a umí zahnat nejednu bolest. Taktéž pomáhá navodit kvalitní spánek čili ulevuje od nespavosti.  

Máta peprná 

Máta se řadí mezi nejoblíbenější bylinky, které se dnes a denně využívají především při léčbě zažívacích nebo trávicích problémů. Máte je typická pro svou čerstvou vůni a také chladivou chuť. Dokonce ulevuje od nachlazení.