Lifestyle

Jak si užít zbytek letošního podzimu?

Podzim se pomalu, ale jistě chýlí ke svému konci, což znamená, že bychom si ho měli užít plnými doušky, dokud mezi námi ještě je. Až přijde studená zima, budeme na podzim vzpomínat, tak ať to stojí za to. Pokud patříte k milovníkům podzimu, určitě chodíte na farmářské trhy, které se protahují z jara do léta a z léta do podzimu. Nyní u je však jejich poslední sezona, a tak si farmářské trhy opravdu užijte dosyta. Samozřejmě farmářské trhy nejsou to jediné, co je na podzimu krásné a zajímavé. Máme mnoho dalších tipů, jak si letošní podzim ještě užít.  

Jezte barevně 

Podzim je roční období, které je známé pro své barvy, pro svou barevnost. Vměstnejte trochu barev také do vašich jídel, které během dne konzumujete, hned vám bude zase o něco líp. Nebojte se různých druhů zeleniny nebo pokrmů, které nesou odstíny žluté nebo oranžové. Přidáním barev do jídelníčku k sobě přivedete pozitivní energii.  

Dokončete věci, které jste začali 

Bohužel je podzim obdobím, které se nese ve znamení depresí. Deprese však vůbec nemusí ani začít, pokud doděláte a dokončíte všechno, co jste v poslední době začali. Udělejte to dříve, než přijde zima, která je synonymem snížené produktivity. Během podzimu i přes známou a pověstnou podzimní únavu se snažte pracovat efektivněji a důsledněji, opravdu se to vyplatí. V zimě pak budete moct zpomalit, což ostatně jistě oceníte.  

Opusťte ty, kteří ve vašem životě nemají místo 

Někdo vás zklamal nebo naštval a vy jste zatím neměli sílu s ním jakkoli zatočit a vyhodit ho ze svého života? Podzim je kupodivu období, které je pro vyřazování těch nepotřebných ze života jako stvořené. Pokud tedy máte u sebe někoho, s kým nechcete sdílet další dny svého života, pokud máte ve svém okolí někoho, koho ve svém životě mít nechcete, jednoduše mu právě v tomto období řekněte sbohem.