Lifestyle

Jak pečovat o kočku v březí?

Je součástí vaší domácnosti i kočka? V tom případě byste se měli mít na pozoru, pokud tedy neprošla kastrací. Kočky, které nejsou vykastrované, mohou mít koťátka. Mnozí majitelé se domnívají, že kočku před nevítanými kocouřími hosty uchrání, ale kočka je ten typ domácího mazlíčka, který není vázaný na svého majitele jako pes. O kočkách se říká, že je nelze vycvičit, že se nikdy nepoutají a že se jim nedá věřit. Nedívejte se na svou kočku jako na nevinného tvora, který nemůže spadnout do kocouřích tlapek. Pokud se stane, že kočka otěhotní, je nutné se o ni starat krapet jinak než doposud.

Březost kočky je naprosto normální fyziologický stav. Z počátku by měla žít kočka naprosto běžným způsobem, ale těsně před porodem a krátce po porodu je nutné s ní zacházet krapet jinak než doposud. Jak? To vám prozradíme.

Co dělat s kočkou v době březosti?

Když je kočka v březí, doporučuje se změna krmení. Kvalitní krmení je v této části jejího života důležitá. Na trhu narazíte na mnohá krmení, která jsou upravena podle toho, v jakém stavu se kočka nachází. Najdete tak krmení pro kočky v březí, ale také najdete krmení pro kočky kojící či po porodu. Složení krmení se liší, jsou v něm obsaženy jiné živiny, které kočka v tomto svém období života potřebuje.

V době březí může mít kočka problém se zácpou. Proto je dobré, když jí při vyprazdňování se budete pomáhat. Ideální je, když jí dáte trochu oleje nebo kousek másla či olejovky. Samozřejmě jen v drobném množství, ale i drobné množství kočce pomůže s vyprazdňováním.

Co nedělat s kočkou v dobře březosti?

Otázkou také je, co s kočkou nedělat v době březosti. Kočku byste neměli zvedat za břicho ani byste ji neměli přemísťovat tak, že ji za břicho budete držet. Kočce je to nejen nepříjemné, ale také je to pro ni nebezpečné.

V době březí je nutné jít s kočkou k veterináři, který jí vyšetří stolici. V případě nevítaných hostů ji veterinář odčerví.