Lifestyle

I pes potřebuje koupel – využijte teplého počasí!

Mít doma svého vlastního domácího mazlíčka je někdy opravdu těžké, protože sice jsou to takové naše malé radosti, přece jenom někdy symbolizují především stres a starost, protože každý určitě alespoň jednou zažil přenášení či trhání bot nebo jiných kusů oblečení, když jsme oblečení věšeli venku na zahradě. Domácí mazlíčci tu jsou však vždycky pro nás, a pokud se jedná o psa, tak i ten chrání náš dům, proto mu takové drobnosti z nudy většinou dokážeme odpustit. O psy se staráme jako o vlastního člena rodiny, protože právě psi jsou naprosto vnímavá stvoření, díky kterým nikdy nemáme pocit, že jsme sami.

Pro psy bychom udělali první poslední, a tak jim většinou zařizujeme venkovní výběhy, stavíme boudy a kupujeme nejrůznější mňamky, nad kterými budou jenom slintat tehdy, kdy je jenom uvidí na obalu. Chodíme s nimi k veterináři a pravidelně ho očkujeme, aby se nestalo, že se snad s nějakým klíštětem nebo blechou dočkali nějaké vážné nemoci. Psy je však třeba také koupat. Nemusíme je ale vodit do nejrůznějších salonů, díky kterým budou pejskové v naprostém blahu, ale klidně můžeme využít klasického zahradního mytí, kdy si napustíme nějakou nádobu vodou a pomocí běžného šamponu proti blechám ho umyjeme. Je ale nutné dbát na srst, aby byla stále lesklá a aby odháněla klíšťata nebo blechy. Jak ale takové srsti docílit?

Zvolte ocet!

Nejvěrnějším společníkem lesku je jednoznačně ocet. Ten zabírá mimochodem i u lidských vlasů, kdy chceme, abychom je měli krásně lesklé. Stačí si vodou s octem umýt vlasy a docílíme lesku, kterého bychom nedosáhli s žádným jiným ošetřujícím šamponem pro lesk. Tak je to i u psů. Musíme však dbát na to, aby směs vody a octa nevnikla do očí našemu domácímu mazlíčkovi. Pokud mu pak srst octovou vodou hezky omyjeme, po uschnutí se můžeme radovat z krásné srsti mazlíčkovy.