Lifestyle

Exotický ananas – výrazná chuť podporující štíhlou linii

Exotické ovoce a zelenina se dostaly mezi nás naprostou rychlostí blesku. Například bez avokáda si už nedokážeme představit zdravou snídani, protože avokádo samozřejmě patří k vejci a k celozrnnému chlebu. Bez manga si nedokážeme představit žádný exotický smoothie nápoj, který nám v létě zažene žízeň. Samozřejmě takových exotických potravin se nachází u nás mnoho, dokonce každý druh podporuje štíhlou linii a velmi dobře se s nimi hubne. Jaké potraviny jsou však nejvíce exotické a nejvíce podporují hubnutí a naše zdraví?

Mezi takové patří například ananas, bez kterého si neumíme mnohdy představit vánoční ovocný stůl. Ananas má jistou specifickou chuť, která dostane naprosto každého. Je zajímavé, že řada lidí miluje tento druh ovoce především v podobě nanuků nebo už hotových pokrmů a jindy by si toto ovoce do pusy nedala. Jenže pakliže začnete s ananasem vařit, pak si můžete být jisti, že rozhodně ananas budete jíst v jakékoliv podobě, protože jeho podporující účinky jsou viditelné a brzy také dobře znatelné.

Jak nám pomáhá ananas zhubnout?

Ananas je obrovský zdroj vody. Vodu v sobě obsahuje až na devadesát procent, což je skvělé zejména během letních měsíců, kdy se snažíme mít stálý dostatek vody. Navíc obsahuje obrovské množství vitaminu C, což je pro naše tělo to nejlepší, s čím se můžeme potýkat. Jenže většinou nás zajímá to, jak se ananas vypořádá s hubnutím a jestli opravdu pomáhá zhubnout tak, jak se o něm říká a jak se o něm mnohdy někde dočtete. Tento druh ovoce v sobě obsahuje mimo jiné také enzym bromelin, který nám velmi dobře odbourává tuky z těla. To je také ta pravá složka, díky které se nám lépe hubne. Není se čemu divit, když se ananas přidává do řady přípravků na hubnutí nebo se doporučuje jako doplněk stravy právě při hubnoucích dietách. Jedná se totiž o nízkokalorickou potravinu s velkým množstvím vody.