Lifestyle

Cvičíte pejska venku? Poradíme, co s sebou

S cvičením psího čtyřnohého mazlíčka se musí začít co nejdříve. Všichni odborníci se shodují, že přísloví, které říká, že starého psa novým kouskům nenaučíš, je pravda. Proto s výcvikem pejska začínejte už v raném věku, ať z něj nevyroste neposeda, který bude nejen vám jakožto svým majitelům hrát na nervy. Do samotného výcviku buď můžete investovat, nebo se ho můžete ujmout sami. Je to jen na vás, pro jakou možnost se rozhodnete. Jelikož svého pejska znáte nejlépe vy sami, doporučujeme ho trénovat na vlastní pěst, a to konkrétně venku na procházkách, kde bude minimální množství věcí, jež ho mohou rozptýlit.

Samozřejmě venčení nebo nežvýkání nábytku ho musíte naučit sami doma. To je zkrátka věc, kterou ho venku nenaučíte. Ostatní se však venku na procházce naučit může. Myslíme tím například povely “sedni” či “lehni”, ale také ho lze venku naučit povelu “k noze”. Stejně tak se jen na procházce naučí tomu, aby vám chodil u nohy a netoulal se v okolí padesáti metrů.

Jestli se svého pejska rozhodnete trénovat venku, nesmíte zapomenout na několik věcí. Poradíme, co s sebou.

Bez vodítka to nepůjde

Obojek je něco nepostradatelného, stejně tak je nepostradatelné vodítko, bez kterého se neobejdete zejména venku na procházkách. Pro výcvik se doporučuje vlastnit takové vodítko, které není moc dlouhé. Mělo by být dlouhé asi jako ruka majitele pejska. Pejsek nesmí mít při výcviku venku velkou volnost, v opačném případě by mohl začít “skotačit”.

Pamlskovník vždy s sebou!

Na procházkách také nesmíte postrádat pamlskovník. Jedná se o taštičku přes rameno, která v sobě ukrývá hromadu, hromadu pamlsků, kterými svého pejska obdarujete, když bude hodný, když se mu povede nějaký povel či když vás poslechne a zůstane klidný v situaci, kdy kolem něj prochází jiný psí společník. Pamlskovník oceníte i na dlouhých výletech či při cestování se psem. Navíc, pokud chcete nakupovat doplňky pro svého chlupatého miláčka, tak máte možnost vybírat ze stylových kolekcí, které vyrábí česká firma Iridog.cz