Lifestyle

Co je to abdominoplastika

Abdominoplastika je plastická operace, která se provádí, aby se zmírnil nadměrný tuk a kůže v oblasti břicha. Tento zákrok lze provést buď jako samostatný zákrok nebo jako doplněk k jiným plastickým operacím. Abdominoplastika je často doporučována pro muže a ženy, kteří mají významnou ztrátu hmotnosti nebo pro ty, kteří mají po porodu nadměrnou kůži.

Abdominoplastika může být prováděna v tradiční anestezii nebo v lokální anestezii s sedací sedací. Lékař provede malou řez v podpaží nebo v oblasti bikin a odstraní nadměrnou kůži a tuk. Poté se kůže oživí, aby se docílila dobrá konturace břicha. V závislosti na stavu pacienta a na typu operace lékař může také provést řez v pupku.

Poté, co se operace dokončí, se pacientovi aplikuje obvaz, aby se snížila otok a podporovala hojení. Pacienti se obvykle oblékají do pohodlného oblečení a mohou se vrátit domů. Pacienti budou muset nosit obvaz po dobu 1 až 2 týdnů, aby se snížil otok a podpořil správný tvar břicha. Proces hojení může trvat několik týdnů nebo měsíců.

V některých případech mohou pacienti zažít různé vedlejší účinky, jako je bolest, otok, zarudnutí a znecitlivění. U některých pacientů může být také třeba další korekční chirurgie.

Abdominoplastika může poskytnout pacientům novou naději na vylepšení jejich postavy. Pacienti by si měli uvědomit, že by měli dodržovat doporučení lékaře o zdravém životním stylu, aby se zabránilo návratu kůže a tuku.

Pro který typ lidí je abdominoplastika nejvhodnější?

Abdominoplastika je nejvhodnější pro lidi, kteří trpí nadměrným přibližováním kůže a tuku v oblasti břicha, stejně jako pro ty, kteří utrpěli velkou ztrátu hmotnosti, po porodu nebo po operaci. Tento typ plastické chirurgie také může pomoci lidem vyrovnat se s poškozenou kůží po operacích, jako je rakovina prsu nebo tukové oblasti.

Kolik % žen podstupuje Abdominoplastiku?

Nejnovější data nelze nezávisle ověřit, poslední studie byla před skoro 7 lety. Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) se v letech 2011 až 2015 v USA provádělo asi 2,3% abdominoplastik u žen.

V roce 2018 bylo v Evropě provedeno asi 40 000 takových operací, což je asi 1,3 % všech estetických operací. Přibližně 73 % všech pacientů s abdominoplastikou bylo žen. To znamená, že se přibližně 29 000 žen v Evropě podrobilo abdominoplastice.