Lifestyle

5 nejhezčích filmů o koních. Zkraťte si dlouhou chvíli

5 filmů o koních, které se zaručeně budou líbit každému, kdo má koně aspoň trochu rád. Bohužel není vlastně z čeho moc vybírat, filmů o koních moc není. Často se natáčí podle skutečné události nebo jako animovaný film. Tak zde je alespoň pár tipů. 

Phar Lap 

Inspirován legendou dostihového světa. Tento ryzák totiž vyhrával jeden závod za druhým a stal se tak z něj neporazitelný šampion. Jenže to přináší svá úskalí v podobě lidské závisti a nenávisti. Mohu říct, že mě tento film mile překvapil, jelikož dokáže zaujmout a má napínavý děj. 

Seabusciut 

Hrdinové jsou zde anglický plnokrevník, milionář, zkrachovalý žokej bez domova a ztroskotaný kovboj. Všichni ztratili prakticky všechno, hlavně naději, ale pak je dá dohromady kůň jménem Seabiscuit a naděje se jim pomalu vrací. Velmi povedený, mohu jen doporučit. 

Ohnivý oceán 

Odehrává se v Arabské poušti při 3000 mil dlouhém závodu. Jediný Američan, který je pozván  na tuto událost, je bývalá legenda a kovboj Frank T. Hopkins se svým koněm Hidalgo. V poušti čelí spoustě nástrah, které musí překonat, aby se dostali k vysněnému cíli. Napínavý děj, ale pouze, pokud film vidíte poprvé.  

Secretariat 

Pokud člověk chce něčeho dokázat, musí za to bojovat. Tak přesně o tom je tento dojemný příběh o ženě, která vsadila vše na jednoho koně. Doufala, že z něj bude šampión a snad se to i podařilo. Velmi dojemný a inspirativní film, který pohladí na duši. 

Válečný kůň 

Tento film, natočený v roce 2011, v USA je dojemným příběhem odvahy, důvěry a navrácení naděje. Příběh sleduje cestu koně napříč dobrodružstvím, což zahrnuje i válku, ztrátu všeho i naděje, Je to ovšem také příběh o odvaze a že by se nikdy nikdo neměl jen tak vzdát. Když tento film vyšel, velice mile překvapil. Velmi dobře udělaný, chytlavý, dojemný, má vše, co takový snímek má mít.